şükela:  tümü | bugün
  • "akşener, cumhurbaşkanı adayı mı?" başlığıyla yazılan yazıda fatih altaylı meral akşener'e uygulanan basın ambargosunu yazmış. sansür değil ambargo bu.

birileri ikinci tura akşener kalmasın diye elinden geleni yapıyor. seçmeni chp-ak parti arasında seçim yapmaya zorluyorlar.

--- spoiler ---
    meral akşener cumhurbaşkanı adayı mı?

eğer yanılıyorsam biri beni arayıp uyarabilir.

farkında olmadan yanlış bir şey yazıyorsam, iyi parti sözcüsü aytun çıray’a bir telefon mesafesindeyim.

cehaletimin kurbanı olmakta isem lütfen beni bağışlayın.

ancak anladığım kadarıyla iyi parti’nin cumhurbaşkanı adayı sayın meral akşenergaliba adaylıktan çekildi.

oysa son derece iddialı bir adaydı.

seçimler ilk turda sonuçlanmaz ise 2. tura kalacağına kesin gözüyle bakılıyordu.

ikinci turda ak parti karşıtı oyları birleştireceğine, “sıkılan” muhafazakâr kesimin oylarını alacağına inanç tamdı.

sert konuşuyordu, yumruğunu masaya vuruyordu.

fakat adaylıktan çekilmiş galiba.

çünkü gazeteleri açıyorum, meral akşener’in mitinglerinden bahseden yok.

toplantılarından haber veren yok. hangi şehre gitmiş, nerede konuşmuş bir bilgi yok.

televizyonlarda da durum farklı değil.

akşener’in hiç etkinliğine rastlamıyorum.

erdoğan var, ince var, hatta demirtaş’la ilgili haberler bile var ama akşener’le ilgili hiçbir şey yok.

buradan çıkardığım sonuç şu.

akşener miting yapmıyor, toplantı yapmıyor, bir yerlere gitmiyor, hiçbir şey söylemiyor.

bu da demek oluyor ki, meral akşeneradaylıktan çekildi.

gerçi muharrem ince, “meral hanım beni kabinesine alırsa kabul ederim” diyerek sanki meral akşener hâlâ adaymış gibi davranıyor, ama bence meral hanım çekildi.

eğer yarışta olsa, bir yerlerde haber olmaz mıydı!
    --- spoiler ---
  • biri şuna desin miting yapmıyor degil; tv’de,gazetelerde gostermiyorlar diye. arkadaş yandaş gazete ve tv kanallarından başka bir kaynak bilmediği için çekildi zanneder tabi.
  • sizin medya grubunuz, televizyon programında tüm cumhurbaşkanı adaylarına yer verirken (üstelik adaylık başvurusunu ilk yapan kişi olan) doğu perinçek'e yer vermedi, buna ne diyeceksiniz sayın altaylı?

https://pbs.twimg.com/media/dcnzgm8x0aedxo1.jpg

ambargo varsa bu ambargo sırf akşener'e değil, diğer adaylara da var.
  • havuz medyasında ironili yazı yazarak kendi içinde ikinci bir ironiye sebebiyet vermiş yazıdır.
  • adamların amacı ince ile ikinci tura kalıp %60 almak.
    bunu yiyen de malesef ülkenin kafası en çok! çalışan seçmen kesimi chp.
    bırakın şu erdoğanın kazanacağını garanti altına alan ince inadını da, erdoğan’ı geçebilecek tek aday olan akşeneri 2. tura bırakın.
  • kendi gazetesini okuyorsa haber göremez tabi dedirten y-azı.
  • ağam eğlenir bizimle