şükela:  tümü | bugün
  • gezici araştırma şirketi son anketini açıkladı:

ikinci tura kalabilecek adayların oranı ;

1-)akşener %54
    erdoğan %46

2-)erdoğan %57
    m. ince %43

kaynak http://www.yenicaggazetesi.com.tr/…ikladi-2912g.htm
  • meral apla alıyor o zaman oleey. dedim ya size kemal tayyibin adamı. inceyi ikinci tura taşıyıp tayyibi başkan yapacak.
  • tatava yapma her iki adayida destekle.

allah hem meral hanimin hem muharrem ve temel beylerin yollarini acik etsin.
  • mantıksızlıklar barındıran anket.

akşener ile ince arasında 2.turda yüzde 11 oy farkı olması pek akla mantığa uygun değil. 2 muhalefet adayı için yüzde 11'lik oy farkı nereden nasıl geliyor açıklayabilen buyursun açıklasın.

1.tur akşenerspor
    2.tur incespor (akşener 2.tur'a kalırsa tabiki akşenerspor)

edit: anket nisan ayında yapılmış yani daha chp adayı belli değilmiş. şimdi taşlar yerine oturuyor.
  • fazlasıya mantıklı sonuçlar çıkartan anket.
  • adı ustunde gezici bir firmanin yaptirdigi anket.yok mu yerli ve milli bir anket sirketi ona inanak
  • tatilcileri tatile gönderen sahte anketlerden bir diğeri

"nasıl olsa kazanacaksınız gidin yüzün abi"
  • benim hdp ile ilgili cümle ilgimi çekti, hdp bıçak sırtında 9.5 da olabilir 10.5 da. gezici de bunu diyorsa hdp seçmenini iyi konsolide edip meclise girer umarım.
  • chp’lilere iyi parti’ye oy verin gazı vermeye çalıştığını çok fazla göze soktuğu için itici sularda gezen anket. yahu %10-14 arasında potansiyeli olan bir hdp var, ve partiden bir sürü adam çekincelerini anlatıyor. demek ki %54’ü akp’den tamamlayacak, zaten akp’den oy alabiliyorsa ikinci tura kalıyor olması lazım, neden chp’li seçmene çalışıyorsunuz?

not; anket firmalarının güvenilirliği önceki seçimlerdeki başarısına göre ölçülmez. gezici’nin ilk anketlerinde daima akp %35-40 arası görünürdü. ancak seçim başarısı için ise sadece seçim öncesi son anketlere bakılıyor.
  • manipülasyon kokan anket.

ilk turda erdoğan'a oy veren %3, iki haftada ne değişecek de akşener'e oy verecek? lütfen böyle manipülatif anketlerle gelmeyin.

gezici araştırma başlığına şu entry'i yazmıştım buraya da uyuyor:

--- spoiler ---

ikinci tur için konuşuyorum. ikinci turda milet ittiffakı cumhurbaşkanı adayı ile cumhur ittifakı cumhurbaşkanı adayı ortalama üç aşağı beş yukarı aynı oylarda olacaklar.. belli ki seçimin kaderini beğenelim beğenmeyelim kürtler belirleyecek. (ben akşener de çıksa ince de samimi söylüyorum gönül rahatlığı ile oy veririm)

ortalama zekalı her vatandaş, kürtlerin muharrem ince'ye akşener'den daha fazla destek vereceğini farkındayken sırf iyi partiden nemalandığı için akşener manipülasyonu yapan şirket.
    --- spoiler ---