şükela:  tümü | bugün
  • daha burada konuşulmuyor havuza nasıl çıksın

yenilenebilir enerji kaynaklarından bahsediyor
  • sadece halk tv'nin yayınladığı miting.
  • tele 1de de yayınlanmaktadır
  • çukurova türk kanalında canlı izlenebilir. sonra da hiç bir yerde yayınlanmıyor diyorlar.
  • muharrem ince'nin önceki mitinglere göre daha derli toplu konuştuğu mitingtir.
  • trt haber, habertürk ve halk tv'den canlı yayınlanan miting.
  • 16.00’dadir.

su an olan denizli-bozkurt ilcesinde yapilandir.
  • muharrem'in an itibariyle küçük emrah'a bağladığı miting.
    çocukluğumda kırma masada ders çalışıyorduk diyerek ağladı.
  • şu an bozkurtta güneş enerjisi santrali açılış yapmaktadır. asıl miting saat 16'da şehir merkezinde olacaktır.
  • endüstri 4.0 hakkında resmen yardırıyor. ülkeyi 17 yılda betondan hallice bi' genişlemede ilerletememiş bi' siyasi iktidara karşı parlak beyinlerin nasıl heba edildiğini, bir sanayi devrimini daha es geçmemizin bize milletçe olan faturasını aktarıyor...

bakın bu ülkenin gençlerine sesleniyorum:
    evlatlarım, öğrencilerim, size sesleniyorum size!
    24 haziran'dan sonra meydanlarda kavga eden bir cumhurbaşkabnı değil, kuantum diyen bir cumhurbaşkanı, uzay madenciliği diyen bir cumhurbaşkanı, endüstri 4.0 diyen bir cumhurbaşkanı, böyle değil (rabia yapıyor) endüstri 4.0 diyen bir cumhurbaşkanı, bunu kaçırırsak 250 sene kaybedersin!

endüstri 1.0 buhar, endüstri 2.0 elektrik, endüstri 3.0 elektronik ve endüstri 4.0 yani nesne insan iletişimi, nesneler arası iletişim, akıllı fabrikalar...
    almanya bunu 2011 de başlattı, bunu kaçırırsak yüzyılları kaçırırız! o yüzden iyi eğitilmiş gençlere ihtiyacımz var, çocuklarımızı iyi eğiteceğiz. bakın bu endüstri 4.0'ı gerçekleştirmemiz bizim enerjiye ihtiyacımız var. enerjiyi nereden sağlayacağız? güneşten, rüzgardan, yenilenebilir enerji kaynaklarından sağlayacağız. türkiye'nin güneş potansiyelini doğru kullanabilirsek, 100 tüketiyorsak 130 üretebiliriz. yani 30'da fazlalık var ama kullanamıyoruz. o nedenle sorun güneş enerjisini depolamakta. güneş enerjisini depolayan bataryalar yapmamız lazım.
    kim yapacak bunu? gençler yapacak gençler, akıllı çocuklar yapacak. ben size söz veriyorum, allah'ın izniyle cumhurbaşkanı olduğumda her yıl 10 bin gencimizi yurtdışına göndereceğim, en iyi eğitimi almaları için!
    ben size söz veriyorum, ben cumhurbaşkanı olduğumda şu anda türkiye'yi bilgisayar mühendisi sayısı on bin, size söz veriyorum beş yıl içinde türkiye'nin bilgisayar mühendisi sayısı yüz bin olacak!
    meydanlarda kavga etmekle türkiye'nin sorunları çözülmez, eğitimle çözülür türkiye'nin sorunları. çocuklarımızı iyi yetiştireceğiz!
    anneler, ak partili anneler size sesleniyorum; sizin çocuklarınızı iyi yetiştireceğim. imam hatip lisesi açılsın mı? hay hay açılsın, hiçbir itirazım yok, onlar da bu memleketin evladı.
    ey benim güzel kardeşim, ey benim ak partili bacım; çocuğunu imam hatip'e gönder, hiç itirazım yok. ama üniversite sınavında kaçıncı oluyor ona bak ona!
    bilim lazım bize lazım, teknoloji lazım, uygarlık lazım. bunu başaracağız...
    üniversite öğrencilerine sesleniyorum, allah'ın izniyle cumhurbaşkanı olduğumda bütün üniversite öğrencilerine hiçbirini ayırd etmeksizin bir 19 mayısta bir de 29 ekim'de her öğrenciye gençlik bursu ve cumhuriyet bursu vereceğiz.
    sınavlar var ya, kpss sınavı, tus sınavı, ales sınavı, bir sürü sınav var, 81 milyonluk bir devlet, bir büyük ülke kendi öğrencilerine ve evlatlarına bedava sınav yapamıyorsa yazıklar olsun o devlete, yazıklar olsun!

muharrem ince'nin cumhurbaşkanlığında gizli tanıklık olmayacak, damga vergisi olmayacak, sınav ücreti olmayacak. bunların hiçbirisi olmayacak. birbirini kardeşçe kucaklayan, geleceğe umutla bakanlar olacak...

- ey ak parti'li bacım, sen çocuğunu yine imam hatip lisesine vermek istiyorsan ver ama bir düşün, üniversite sınavında senin oğlun kaç puan alacak...

o konuşma