şükela:  tümü | bugün
  • denizli bozkurt mitinginde kendi çocukluğunu anlatırken gerçekleşen fazla duygusallaşmadır. kaynak
  • bir ailenin geleceğini eğitim değiştirir demiş. bir ülkenin kaderini de iyi eğitim görmüş bir adam değiştirir. ağlamak mı? duygulanmıştır. öyle prompter’la konuşup önceden planlanan bir ağlama değildir, doğaçlamadır. yolun açık olsun güzel insan.
  • cumhuriyet varsa çobanın çocuğu doktor olabilsin diye var, işçinin çocuğu hakim olabilsin diye var.

torpilsiz, kayırma olmaksızın.

memleketin zeki evlatları, hak ettiği koltuklara gelebilsin ve o geldikleri koltuklardan memleketin diğer evlatlarını da kurtarabilsinler diye var cumhuriyet.

cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir.

bugün buna karşılar. torpille, hileyle, yolsuzlukla kendi emellerine kısa yoldan ulaşmak düzeninin daim olması için uğraşıyorlar. karşı olanlar da şu anda emekleyen mehmet'in, ayşe'nin hakkıyla geleceğin doktoru, mühendisi, avukatı olması için kelle koltukla, her türlü baskıya, her türlü zulüme göğüs gererek mücadele ediyor.

6 kişi, bir göz odada yaşayan, masanın altında ders çalışan küçük muharremlerin umudu sönmesin diye...
  • dinlerken gözlerim dolmadı değil.

muharrem ince sadece akıllara değil, gönüllere de dokunuyor.

helal olsun sana.
  • (bkz: hahahahahahhahahaha)

ülkenin en etkili oy toplama mitingidir bu ağlamak. ağla ve oy kazan.
  • memleketin pırıl pırıl çocuklarının ellerinden gasp edilen bu hakların tekrar onlara verilmesi için bir mücadele veriyor muharrem ince. sonucu ne olursa olsun, bu haklı mücadelesinde onun yanındayız.

(bkz: torpilsiz işe girmenin imkansızlaşması)
  • baslik “aglamasi” diye acilinca duygu somurusu falan sandim ama abartili bir sey gormedigim
    duygusallasma. ayni durumda ben de olsam bundan bahsederken duygusallasirdim. samimi buldum. zaten asiri bir aglama falan da yok, ses catallasmis, toparlamis sonra.
  • afedersiniz ziril ziril aglayan adam bu ulkeyi yonetmeye nasil talip olabilir sorarim size? oylar gene tayyibe desene...
  • izlemediği belli olan trollere dert olan ağlamadır.

siyasilerin ağlaması derseniz en çok aklımda kalan tayyip erdoğan ve bülent arınç'ın sayısız ağlamalarıdır. hayır ağlamakta problem yok da, illa takacaksanız bunları da hatırlayın derim.

edit: bu arada bizim milet neden böyle ya? konuşmanın içeriğinin zerre önemi yok. çünkü ağlamış.