• 09.05.2018 tarihinde mavievim denen internet sitesinden bir masa 6 sandalyelik bir balkon masa takımı sipariş ettim. kargo firması olarak online alışveriş sitesinde özellikle diğer kargo firmasını seçtiğim halde sürat kargo ile gönderildi.

daha önce aynı yerden alışveriş yapan bir arkadaşım "kuryeler kapıya kadar bırakmak istemiyorlar" dediği için kargo notuna da "kargo geldiğinde cep telefonundan arayınız" yazdım.

12.05.2018 tarihinde, 20013410114518 numaralı kargomun gelmesini beklerken telefonum çaldı. hah galiba geldiler diyerek telefonu açtım.

kurye: "abi ben sürat kargodan arıyorum, biz kargonu kapının önüne bıraktık gittik haberin olsun"

spujin: "beyefendi kapının önüne bıraktık gittik ne demek, kime bıraktınız, ben teslim tutanağını imzalamadım"

kurye: "abi güvenliğe bıraktık, teslim aldığına dair o imzaladı"

spujin: "bizim sitede güvenlik yok ki beyefendi"

kurye: "vallahi orda birini gördüm ona teslim ettim"

spujin: "beyefendi ben özellikle kargonun üstüne not düşmüştüm kargo gelince beni cepten arayın diye"

kurye: "e aradım ya"

...........

çaresiz aşağı indim, kargoyu sırtlandım daire kapısının önüne getirdim.

paketleme gayet iyiydi. paketi eve sokmadan daire kapısının önünde açmaya başladım. açtığımda şöyle bir manzarayla karşılaştım. en üstteki sandalyenin kol dayanağı kırıktı. bu sandalyelerde o kırıldı mı zaten sandalye bıngıl bıngıl oluyor. at çöpe gitsin.

hemen resmini çekip mavi köşe ticaret firmasına mail attım ama dönen olmadı.

...........

sonrasında sürat kargo duaçınarı şubeyi aradım. telefonu bir kadın açtı. kadına durumu anlattım:

spujin: "hanfendi ben normal şartlarda kuryenin önünde paketi açarım, kırıksa geri yollarım. sipariş notuna da özellikle yazdım. arkadaşlar ürünü taşırken kırıp, kapının önüne bırakıp kaçmışlar. bir de üzerine benimle dalga geçiyor aradık ya diye"

kadın: "beyefendi sonuçta paketi biri almış"

spujin "ben teslim almadım hanfendi, kimin imza attığını da bilmiyorum."

kadın: "beyefendi sonuçta kargo oraya bırakıldığında siz evdeymişsiniz."

(bu söz beni çıldırttı)

spujin "bakın hanfendi, anlayacağınız dilden anlatayım. ben imza atmadım. biri benim yerime imza atmış. türk ceza kanunu'na göre bu evrakta sahtecilik suçudur ve cezası hapistir."

kadın: "kurye arkadaşlar henüz dönmediler beyefendi. ben müdürüme durumu bildireceğim. eğer ürünü satın aldığınız firma iadeyi kabul ederse buradan kargoyla geri gönderebilirsiniz"

sonrasında kadına onun bir çalışan olarak suçlu olmadığını, sesimi yükselttiysem şahsi algılamamasını söyleyip özürümü diledim ve kapattım.

o sinirle kargo üzerindeki fişleri belgeleri de paketlerle birlikte atmışım.

............

mavi köşe ticaretten mailime cevap gelmemesi üzerine bugün telefonla aradım. "siz de haklısınız ama bizim de suçumuz yok, biz yine de patrona söyleyelim" dediler. bakalım bekliyoruz.

ekşideki rezaletler ile kıyaslandığında puanı çok yüksek bir rezalet değil fakat yazma ihtiyacı hissettim. başlığı bugün açma sebebim ise birinin en azından bugüne kadar sorunumu çözeceğine olan inancımdı.

sayın suserlar ekşi ailesinin üyesi olarak sizlerden bir el atmanızı rica ediyorum

edit: imlalar ve ifşalar
hesabın var mı? giriş yap