şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bugün günlerden 12 mayıs 2018. bugüne kadar yaşanan seçim sürecinde ak parti ve chp adına birden fazla isim televizyonlarda konuşurken meral akşener'in partisinden kimsenin konuşması televizyonda yayınlanmıyor. bugün sabahtan beri haberleri izliyorum. kılıçdaroğlu, ince, erdoğan, yıldırım'ın konuşmaları çıktı. buraya kadar her şey güzel. ancak meral akşener'in partisinden bir kişinin bile konuşması gösterilmedi. fox tv olmasa çoğu insan meral akşener'i bir dakikadan fazla konuşmayı bilmeyen birisi sanacak.

    meral akşener'in kurduğu iyi parti'de fetö ile mücadele eden gazeteci, 15 temmuzda fetönün hainleriyle mücadele ederken kurşunlanan polis emniyet müdürü, yunanistan'ın saldırgan politikalarına karşı kardak fatihi olan sat komandosu, türk tarihine büyük hizmetleri dokunmuş ttk başkanı, google'de çalışan zeki bilimadamı, ekonomi konusunda türkiye'nin en önde isimleri varken hiç birisi televizyona çıkmıyor. bu isimlere sadece halk tv ve bir kaç küçük kanal sahip çıkıyor. bu kişileri (ümit özdağ, yusuf halaçoğlu, ali türkşen, vedat yenerer, ali aydın, fatih eryılmaz) sosyal medya kullanan kişiler dışında kimse göremiyor. iyi parti çoğu ilde on binlerce kişiye miting yapıyor bundan kaçımızın haberi var? hiç kimsenin. ama fetö ile mücadele eden onlarca kişinin bu partide olmasına rağmen partiye fetöcü damgası yapıştırmaya çalışan devlet bahçeli her dakika televizyonda gösteriliyor. her ankette iyi parti mhp'den daha fazla oy alırken.

    aynı şekilde ak partiden oy alması muhtemelen diğer parti olan saadet partisi ve lideri medyada olabildiğince az gösteriliyor. bu bir seçimse tüm adayların eşit oranda televizyonda temsil edilmesi gerekiyor. herkesin fikirlerini projelerini görmemiz gerekiyor.

    bu korkunun nedenini çok iyi biliyoruz. ikinci tura meral akşener veya temel karamollaoğlu kalırsa ya da bu isimler medyada çok gözüktüğü için ak parti oyları erirse diye korkuluyor. ama korkunun ecele faydası yok. er ya da geç iyi'ler kazanacak.