şükela:  tümü | bugün
280 entry daha
  • bu dizide toplantı odasında geçen her sahnede kafayı yiyiyorum çünkü alttan ışıklandırmalı aptalca bir masa tasarlamışlar ve belgeleri onun üstüne koyup okuyorlar. ışığı okunacak yazıya değil arkasına tutarsan o yazı karanlıkta kalır okuyamazsın. ince kağıtlarda kağıdın arkasındaki ve önündeki birbirine karışır bu da sorun yaratır.

fütüristik tasarım yapmalıyız bilim kurgu çekiyoruz derken saçmalamanın manası yok. masa ulan altı üstü, niye alttan ışık veriyorsun. röntgen filmi inceliyor sanki. koy ışığı tepeye işte.

cassie; tam bir türk kızı. dünya yok olacak gelmiş diyor cole biz şimdi neyiz, adını koyalım ilişkinin, her şeyi düzeltirsek bize ne olacak.

ramsey ilk bölümlerde iyiydi güzeldi. 8.bölüm ile sıçmaya başladı. zorlama bir hikaye eklediler, gittikçe de boka batırdılar. en son lost'ta michael kafasını çocuğuyla bozmuştu böyle, they took my son, waalt waalt diyerek kafamızı sikerdi.

bölümleri gerizekalıya anlatır gibi yazdıklarından, bu iki salağın cole'a attıkları tripler için gidip yalan makinesine bağlandılar zaten bir bölümde. dizi zaten ipuçları verip teori kastırtmıyor, dümdüz izle geç modunda yapmışlar. unuttuğun şeyi zaten ilgili sahne gelince flashback ile yeniden sana gösteriyor. kötü karakterleri ise hep bu ne ayak ya kafasıyla izliyorsunuz.

deacon; bomboş bir karakter. altını doldurmaya çalışıyorlar beceremiyorlar, wildcard olarak kullanıp duruyorlar. zaten tesiste üç beş kişisiniz, figüran gibi duran bilim insanlarına da motivasyonlar verseydiniz. türk tipi akademisyenin* altında çalışan ve hayatı olmayan asistanlar gibi dolanıyor garibanlar.

ben geleceği pek distopik bulmadım açıkçası. herkes yağmacılık yapıp duruyor. kaç sene geçmiş yağma yapa yapa bitmedi mi ulan bu erzaklar? 25 sene dayanır mı ulan konserve! her neyse. world building bence vasat.
  • zaman yolculuğu konusunu işleyen güzel bir bilim kurgu dizisidir. son sezonlara doğru az saçmalasalar da zor bir konuyu güzel bir şekilde işlemişlerdir. en önemlisi de dizi finalini yapmıştır diğer diziler gibi ortasından sezon finali yaparak bitirilmemiştir
  • birkaç dakika izlediğim ve oyunculukları çok kötü bulduğum dizi.
2 entry daha