şükela:  tümü | bugün
 • burdur'da eski, kalın duvarlı, ısınmak bilmeyen bir rum evinde 3 sınıf arkadaşımla kaldığımız sene, televizyonda bu maçı izlemekteyiz. futbolu çok sevmemizden başka o maçı izlemek için ayrıca bir sebebimiz var; ronaldo luis nazario de lima, namı diğer ronaldo. canlı gözlerle izlediğimiz en müthiş santrafor, uzun bir sakatlık döneminden çıkmış, yedekler arasında. bir umut ikinci yarı girer de izleriz diye televizyonun karşısına dizildik, papağan misali çekirdek öğütüyoruz. derken ikinci yarı başladı. yanlış hatırlamıyorsam dakikalar 50 civarındayken saha kenarında o efsane göründü. evde yer yerinden oynadı desem yeridir. çekirdeği attık kenara babayı izlemeye koyulduk. derken 5-6 dakika sonra bizimki aldı topu ayağına. karşısına geçti bi lazio'lu amca. bizimki klasik hareketine, hani şu topun üstünden ayaklarını atarak yaptığı harekete tam başlamıştı ki, aniden acılar içinde kendini yere bıraktığını gördük. aynı anda "dizi döndü" dedik sezgin'le. ağzımızdan "hay amına koyim" den başka söz çıkmıyordu artık. sürekli ve derinden tekrar ediliyordu bu sözler. gözlerimiz dolu dolu, aptal aptal ekrana bakıyorduk 4 kişi. acılar içinde kıvranan ronaldo'yu sağlık görevlileri sedyeye koyarken, tüm inter takımı, teknik ekibi kafaları ellerinin arasında üzüntüden ne yapacaklarını şaşırmış şekilde sahada aptalca dolanıyorlardı. lazio'lular dahi derin üzüntü içerisindeydi. seyircisiyle, futbolcusuyla, hatta rakibiyle, bir futbolcunun sakatlandığına bu kadar üzülünen bir başka maç daha hatırlamıyorum. maç kaç kaç bitti derseniz, sikeyim maçını. umrumda mı? o maçta dünya futbolu bir yıldızını kaybetti. çünkü ronaldo asla bir daha o kadar iyi olamadı. her zaman etkiliydi, belki hala öyle, bilemem. ama o maç, o sakatlık bir efsanenin bitişiydi
 • http://www.youtube.com/watch?v=5teb8zefquk

  ben bir maçta böyle dumur yaşadığımı hatırlamıyorum arkadaş... adamın yerde kıvrandığı o an gözümün önünden gitmiyor. rakip oyuncular mihaijlovic, nesta, negro, stankovic'in ellerini başlarının arasına aldıkları, r9 oyun alanını terk ederken yaşadıkları şok sanki daha dün gibi geliyor.

  geri kalanını sahadaki oyuncular "bütün tadımız kaçtı, bitse de gitsek" tadında oynadılar, biz de ekran başında sikerim sonucunu diye seyrettik... işte öyle bir maçtı.
 • manuel vazquez montalban'ın o kahrolası sakatlık için "eğer futbol bir dinse bugün tanrısını yitirmiştir." yorumunu yaptığı maçtır.
 • yıllar sonra bile aklıma geldikçe tüylerimi diken diken eden lanet olası maç.
 • couto ve mihajlovic'in önüne düşmüştü hiç unutmam o kareyi.

  https://i.ytimg.com/vi/-jolwua28h4/hqdefault.jpg
 • sen gel o kadar tekmeye darbeye karşı gel, top sürerken sakatlan. hakikatten bir garip adamdı be ronaldo.
 • transfermarkt'e göre 10 nisan'da 141 gün süren sakatlığından dönüp bu sakatlığı yaşamıştır. 522 gün süre ile :/

  hey gidi r9

  eh be :(