şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tipik ikizler burcu eylemi.
 • 3. dünya savaşı bekleyenleri üzecek açıklama.

  geçmişten ders alan insanoğlu günümüzde böylesi devasa bir savaşa kolay kolay karar veremez. günümüzün savaşları geçmiştekilere benzemez. dünyanın sonunu getirebilecek silahlar var artık. bunları kullanmak zorunda kalacak siyasiler, hitler gibi anılmak istemeyecekler.
 • (bkz: joseph joseph)

  not: geyik bir tarafa, olumlu bir açıklamadır. savaş, verilebilecek en son karar olmalıdır. ne üstünde mizah yapılabilecek bir olgu, ne delikanlılık yapma adına hakkında karar verilebilecek bir şeydir savaş. atatürk' ün dediği gibi, kendini savunma dışında her türlü savaş bir cinayettir.
 • rusya nın geri vites yapmamasındandır. rusya- iran ittifakı ve amerika- ingiltere-fransa ittifakı karşı karşıyadır. çin muhtemelen eski bir çin atasözü olan bana dokunmayan yılan bin yaşasın felsefesiyle hareket etmeye devam edecektir.
  gerilim giderek artabilir ama savaş çıkaracak konuma geleceğini sanmam. muhtemelen savaşlar ekonomik bazda devam edip yıldırma politikaları işletilecektir. ancak çin yine kalıbının adamı olamayacaktır.
  amerikanın esas amacı tek kutuplu dünyadır ve askeri harekat son seçeneğidir. ancak doğuda birlik sağlanmadığı sürece buna karşı koymak pek mümkün değildir. olan yine türkiye ye olacaktır. çünkü türkiye hem politik, hem coğrafik ve hem de askeri olarak fay hattının tam ortasındadır. çin gibi bana ne amk diyemez.
  sonuç olarak amerika dünya savaşı istemediği ve amerikanın dişine göre bir rakip de henüz oluşmadığı için savaş umudu olanlar daha çok bekler.
 • eylem yapacaklarından değil ortam sertleşsin, dolar artsın falan dertleri bu.
  iddia edilen ''kimyasal''saldırı yapılalı olmuş 5 gün bunlar hala vursak mı vurmasak mı tartışıyor.
  zaten artık vurmanın da bir anlamı yok. boş üsleri vuracaklar sırf kendilerini göstermek yada kendi iç siyasetlerinin gündemini değiştirmek için.
  o kadar hazırlık yap, gemilerini akdeniz'e konuşlandır ama bir ''ayı'' çıksın karşına hiçbir şey yapama, elin kolun bağlı kalsın.
  öyle hazır ol füzelerim daha akıllı demekle olmuyormuş yani.
  (bkz: vallahi sizi sileceğiz) (bkz: kahrolsun amerikan emperyalizmi)
 • sebepleri arasında rusyanın kararlılığı ve trump'ın karşı çıkması olabilir. trump kim ne derse desin akıllı bir iş adamı rusyayla savaş çıkmasını istemez.