şükela:  tümü | bugün soru sor
  • atatürk’ün kurduğu mecliste başkanlık sıfatı taşıyan, nefes alması bile dünyaya zarar olan ismail kahraman adlı zatın tam olarak “1930’da bi demiryolu açılış fotoğrafı hatırlıyorum, iki demir var diye neler söylediler. şimdi geldiğimiz duruma bakıyorum, allah yapandan razı olsun” dediği açılış törenidir.

kanınız bozuk sizin. başka bi açıklaması olamaz. kanınız bozuk.

edit: yetmemiş gibi bir de “abdülhamit'ten sonra duraklama devrinde gibiydik. şimdi yeniden şaha kalktık.” demiştir.
  • seni tarih nasıl hatırlayacak ismayil onu düşün sen.

"ismail, sen kocaman bir çılgınsın."
  • 1920lerden kalma konvensiyonel trenlerle yapilacak uygulamanin acilisi. cok lider ulkeyiz, yersen.
  • konuşmacıların "biz yaptık ulan, bizden önce eşşekle geziyordunuz, alkışlayın, aklınızı başınıza alın lan akılsız halk" benzeri konuşmalar yaparak gerçekleştirdiği açılış.

oradaki kitleye müstahak..
  • 2018 yılında yabancılardan aldığı teknolojinin 1930 yılındaki teknolojiden daha iyi olduğunu söyleyen süper zekalı bir adamın beyanına sahne olan açılıştır.
  • kayaş sincan arası demiryolu zaten yok muydu? ben 25 sene önce ankaraya geldiğimde vardı diye hatırlıyorum 2006 da da vardı.

adamlar rayları değiştirip açılış yapıyor ve eskiden böyle bir şey yoktu diyor öyle mi. yüzsüzlükte yalancılıkta level atlamış adamlar.
  • duraklara giriş çıkışların dumanla haberleşme yöntemiyle sağlanacağı raylı sistem açılışı. sinyalizasyon hak getire.
  • 1929'dan beri faaliyet gösteren, 70'lerden beri de elektrikli sistem kullanan hattın bilmem kaçıncı açılışı.