şükela:  tümü | bugün
 • şimdiden yerlerimizi alalım. henüz 11 nisan gelmemişken 12 nisan'ın kur tahminin yapıyorum. 4,15 üzerinden seyrine devam eder.
 • bu gidişle hızını daha da artırarak yıl sonu 4.50 civarında seyredecek kurdur.

  uluslararası finans kuruluşlarına ülkenin bütün varlıklarını ipotek ettiren, ülkenin geleceğini satan bu adamları ileride vatan haini diye anacağımıza eminim.

  https://twitter.com/…tan_/status/983876245363421184

  ekonomiyi kısa vadede toparlamak, kriz ertelemek için varı yoğu satıyorlar, yüklü miktarda borç altına giriyorlar. korkarım ki bu iktidardan kurtulsak bile bize bıraktıkları enkazdan kurtulamayacağız. osmanlı'nın borçlarını üstelenen türkiye cumhuriyeti gibi akp döneminin borçlarını da biz üstleneceğiz. ne çektiysek bu osmanlı kafasından çektik.
 • bir tl farkla büyük seçim ister misiniz? diye soracak kurdur aynı zamanda*
 • ekşi sözlükte her güne özel kur başlığının açıldığı korkunçlu günlerdi yavrum.

  bu sefer reis ve çevresinin de konuya ilişkin asıp kesen tavırları yok.

  durum korkutuyor.
 • 4.14 tl'den işlem gören kurdur.

  ayrıca,

  (bkz: fadime teyzemize yardım eli uzatıyoruz)

  edit.
 • 4.1425 civarında takılmaya devam eden kurdur. hacime bakınca son iki günlük hareketin altının sağlam olduğunu görüyoruz. az çok bilgimle grafiğe baktığımızda 4.20 de daha yatay bir trend oluşacağını söyleyebiliriz. trend aralığı şu anda 4.11 - 4.17 arası. yani 4.11 ile 4.17 arasında gidiş gelişler normal. bu aralıkta ne yukarı yönlü ne aşağı yönlü panik yapmamakta fayda var. grafik kanalına baktığımızda 4.30 hedef görünüyor ama dediğim gibi artık 4.20 ye kadar atak yaparsa sonrası yatay bir şekilde bu hedef e ulaşacaktır. aşağı risk yok gibi gibi. yani merkez bankasının elle tutulur faiz yükselteceğine pek ihtimal vermiyorum. yarın 4.05 e düşse bile panik yapmadan beklerseniz bir şekilde 4.30 hedefine ağır ağır ilerleyecektir yakın dönemde. alın demiyorum ama alırsanız orta vadede kaybetmeyeceğiniz malesef garanti.

  yatırım tavsiyesi değildir.
 • doların düşeceğini söyleyenlere götümle gülerim.

  önceki gün tek bir tweet ile ülke ekonomisinin geldiği durumu net bir şekilde gördük. ardından şaka lan şaka tweetiyle derinden bir nefes aldık.

  şu an usd/try paritesinde saçma sapan teknik analiz falan kasılacak bir durum kesinlikle yok. zaten analizler güçlü ekonomileri olan ülkelerin para birimlerinin siyasi ve ekonomik verilerine bakarak belirlenir. bizim ülkemizin parasına osursan yok eriyip gidiyor. neyin analizi, neyin kafası bu?

  gerçi kime ne anlatıyoruz yahu!

  nisan sonu dolar kuru tahminim: 4.250'dir.
  ardından yıl sonu bir vurgun daha gelir 4.500'de kapatırız seneyi.
 • yakında iddaa nın kurlar üzerine bahis açmasını bekliyorum. bu arada bence üst olur.
 • dolar beşten büyüktür dememize bir adım daha yaklaştıran kur.

  (bkz: dünya beşten büyüktür)
  (bkz: euro beşten büyüktür)