şükela:  tümü | bugün
  • ankara cumhuriyet başsavcılığı, chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu’nun, cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’a hakaretten 4 yıl 8 aya kadar hapisle yargılanabilmesi için dokunulmazlığının kaldırılmasını istedi.
    ankara cumhuriyet başsavcılığı, chp lideri kılıçdaroğlu’nun 5 ocak’ta beşiktaş belediyesi’nde yaptığı konuşmasının ardından erdoğan’ın suç duyurusu üzerine fezleke hazırladı.
    https://sendika62.org/…aldirilmasini-istedi-485904/
  • (bkz: diktatör olsam diktatör diyemezdiniz)

kılıçdaroğlu'nun 5 ocak 2018 tarihindeki konuşması
    bu da videosu.

edit: 5 ocak 2018 tarihinde kılıçdaroğlunun yaptığı konuşmadan bir kesit.
    --- spoiler ---

ihanet ettiler istanbul’a. hesap veriyorlar mı? hayır. diyorsun ben dünya lideriyim. 16/9’u yıkamıyorsun. bu milletin parası ile hava basıyorsun millete. bizi hakimleri ile savcıları ile korkutacaklar. eğer bir ülkede suçluyu hakim değil de, siyasi otorite belirliyorsa, o ülkede adalet iflas etmiş demektir. bugün geldiğimiz nokta budur. gece yarısı hakim değiştiriyor. hsk’ya sesleniyorum. siz hakim de değilsiniz. siz ancak ve ancak sarayın köleleri olarak tanınırsınız. bizim özelliğimiz hesap vermeyi namuslu bir görev olarak kabul etmek.
    --- spoiler ---
  • (bkz: bağımsız yargı)

(bkz: yersen)
  • ben olsam kaldırtır, yargılanıp yatardım. chp'ye şu vakte kadar olmadığı faydayı sağlar vallahi harika pr olur. benim adım tatar kemal, ben bu oyunu bozarım !
  • chp'de kafa olsa fezlekede dokunulmazlığı kalkdırır.

kılıçdaroğlu hapis yatarsa bu ifade özgürlüğüne, demokratik haklara açık müdahale demektir bu.

rte yargıya açıkca müdahale edip, kılıçdaroğlu'nun ceza almaması sağlanırsa da yargının nasıl da bağımsız olmadığı! ortaya çıkarılmış olur.

böylece kılıçdaroğlu da nadir de olsa, işe yaramış olur, belki oyları filan da artar.
  • ana muhalefet partisinin başkanını, bir kere bile erdoğan'ın adı geçmemiş 5 ocak konuşmasına istinaden yargılamak için hazırlanmış fezlekedir.

her saray sahibi olan, her dünya lideriyim diyen, her haram yiyen, her oğlundan "babacım paraları sıfırladık" lafını duyan erdoğan ise ayrı tabii.
  • kılıçtaroğlu hapse gir de dolaylı yoldan bir işe yara.
  • gılışdar sskyı batırdı.