• ben olsam kaldırtır, yargılanıp yatardım. chp'ye şu vakte kadar olmadığı faydayı sağlar vallahi harika pr olur. benim adım tatar kemal, ben bu oyunu bozarım !
  • (bkz: diktatör olsam diktatör diyemezdiniz)

kılıçdaroğlu'nun 5 ocak 2018 tarihindeki konuşması
    bu da videosu.

edit: 5 ocak 2018 tarihinde kılıçdaroğlunun yaptığı konuşmadan bir kesit.
    --- spoiler ---

ihanet ettiler istanbul’a. hesap veriyorlar mı? hayır. diyorsun ben dünya lideriyim. 16/9’u yıkamıyorsun. bu milletin parası ile hava basıyorsun millete. bizi hakimleri ile savcıları ile korkutacaklar. eğer bir ülkede suçluyu hakim değil de, siyasi otorite belirliyorsa, o ülkede adalet iflas etmiş demektir. bugün geldiğimiz nokta budur. gece yarısı hakim değiştiriyor. hsk’ya sesleniyorum. siz hakim de değilsiniz. siz ancak ve ancak sarayın köleleri olarak tanınırsınız. bizim özelliğimiz hesap vermeyi namuslu bir görev olarak kabul etmek.
    --- spoiler ---
  • 15 yıldır ülkenin triosu erdoğan-bahçeli-kılıçdaroğlu.
    2019'a girerken hala koltuklarındalarsa demek ki işler yolunda.

o yüzden geçiniz efendim...
  • chp'de kafa olsa fezlekede dokunulmazlığı kalkdırır.

kılıçdaroğlu hapis yatarsa bu ifade özgürlüğüne, demokratik haklara açık müdahale demektir bu.

rte yargıya açıkca müdahale edip, kılıçdaroğlu'nun ceza almaması sağlanırsa da yargının nasıl da bağımsız olmadığı! ortaya çıkarılmış olur.

böylece kılıçdaroğlu da nadir de olsa, işe yaramış olur, belki oyları filan da artar.
  • kılçdaroğlu aday olsun diye onu parlatma çalışmalarıdır, biliyorlarki o aday olursa alacağı oy belli, kendileri için güvenli sınırda.
  • kılıçdaroğlu'nun beklediği fırsattır. fezlekeyi hazırlayan savcı bir süre sonra "fetöcü" olarak itham edilirse şaşırmamak gerekir.
  • kılıçdaroğlu hapse girerse ilk defa bir işe yaramış olacak. aradığı fırsat bence ayağına geldi. mağduriyet her zaman prim yapar.
  • chp'nin tabii ki de hayır diyeceği fezleke. rüyada mı yaşıyorsunuz yoksa dün mü doğdunuz bilmiyorum ama kemal kılıçdaroğlu gibi hiçbir iktidarın göremeyeceği kadar pasif bir muhalefet partisi lideri hayatta hapse girmez özellikle kendi eliyle. bugüne kadar eline gelen her fırsatı bile isteye auta atmış bir adam bu. chp hayır der üzerine yargı bağımsız değil temalı pasif bir açıklama ile kendi kitlesinin gazını alır ama hiçbir şekilde iktidara zarar verecek bir şey yapmaz, kimse kimseyi kandırmasın.
hesabın var mı? giriş yap