şükela:  tümü | bugün
  • orta doğu teknik üniversitesi'nde her yıl düzenlenen uluslararası bahar şenliği iptal edildi. rektörlük iptal edilen şenlikle ilgili, "üniversitemizin mevcut teknik ve idari olanakları ile gerçekleştirilmesi mümkün olmadığından, 33. bahar şenliği’nin yapılamayacağını bilgilerinize sunarız" açıklamasını yaptı.

odtü uluslararası gençlik topluluğu (ugt) tarafından düzenlenen ve her yıl dört gün süren şenlik daha önceki yıllarda öğrenciler tarafından 'devrim stadyumu' olarak adlandırılan alanda yapılıyordu. rektörlük, öğrencilerin bu yıl da şenliği aynı yerde yapmak istemine karşı çıkarak otoparkı adres gösterdi. öğrenciler bu teklifi kabul etmeyince rektörlük şenliği iptal etme yoluna gitti.

ben kaynağı şuraya koyayım, altı dolacak az sonra nasılsa:

https://tr.sputniknews.com/…campaign=url_shortening
  • demokrasi şenliği yaklaşıyor. çakışmaması içindir.
  • sadece insanların kusarak içtiği bir aktiviteydi, iyi oldu en azından kafamı dinlerim.

edit: yurtta kalan biri olarak şenlik tarihlerinde 2 sınavım ve 2 ödevim var, insanların gece 2-3 gibi sahroş sahroş gelip benim kişisel hayatıma ve zaten az olan uykuma müdahale hakkı olamaz.
    artı olarak da eğlence anlayışım benim devrimde içip içip bağıra çağıra şarkı söylemek değil, ki sırf bu yüzden şu ana kadarki öğrencilik hayatım boyunca devrim'in bir kere bile içine girmedim.
  • başkanlık sistemine geçişin sonuçlarından birisidir. bilindiği üzere rektörler artık başkan tarafından doğrudan atanıyor ki bunun atayacağı rektörden ne beklenebilirdi ki? kızlı erkekli şenliklere evet mi diyecekti? odtü bilim üretmekten kopacaktır bunların yüzünden.
  • kafasını dinlemek isteyen yazarların bahar şenliğinin iptaliyle bunu gerçekleştireceklerini sandığı hede. gitme o zaman. sanki kolundan tutup zorla seni bahar şenliğine götürüyor insanlar.

otur evinde gitme. başkasının eğlencesine karışmaktan haz alıyorsunuz belliki.
  • çoban olamayacak adamı rektör yaparsan sonuç bu olur.
  • namıdiğer hocaların kendi arasında oturup tartışması gereken konu, odtüyle alakası olmayan insanları nasıl alakadar eder bu konu, onu anlamadım.

-hocam, protesto yolu gözüküyor.
    -hocam, devrim stadyumu hocam, devrim hocam.
    -hocam, rektörlük önünde oturma protestosu hocam.
    -hocam, ekşisözlük konu açalım hocam.

hadi hocam siktir git şurdan.
  • öğrenciler sanki hadi uzaya araç gönderelim demiş gibi odtü rektörlüğü "üniversitemizin mevcut teknik ve idari olanakları ile gerçekleştirilmesi mümkün olmadığından"diyerek i iptal ettiği şenlik.
  • verşan kök döneminde gerçekleşen rezalettir.
    odtü bahar şenliği son yıllarda daha içmeyi bile beceremeyen heyecanlı gençlerin sağa sola kustuğu, bedük konseriyle de iyice tüy diken anlamsız bir organizasyon halini almıştı. verşan bey bize bunu bile çok gördü demek.
    son olarak, nerede o eski şenlikler.