• yanlış duymadıysam ömer üründül'ün guti için "futbolu biliyor" dediği maç.
  • maçı anlatan spikerin türk futbolundaki vizyonun ne olduğuna örnek olması için izleyin derim.

"manisasporlu x gencecik, daha 22 yaşında" dedi.

lionel messi 23 yaşında, iki sene üst üste ballon d'or'u kazandı. olm gencecik, körpecik tanımları 17-18 artık. adam günümüz futboluna göre kadayıf olmuş, sen hala körpecik, gencecik diyorsun.
  • nobre ya portekizlilerden futbolu ogrenmis (ya da onlar vasitasiyla hatirlamis) ya da hucumu kanatlara dayali bu sistemde kendini bulmus.

iki turlu de kendisini (bunu yazdigima inanamiyorum) keyifle izledim ilk yari.

ayrica uzun zamandan beri ilk defa besiktas her an gol atabilirmiscesine mac izliyorum; super keyifli olaymis.

yamulma olmasin, her an gol yiyebilirmiscesine mac seyretmeye alismistik zaten. ersan adem gulum, bu takima lazimsin kocum.
  • 2 asist, 1 gol ile oynayan guti'ye formsuz yorumu yapılan maç. çıldırmamak elde değil.
  • ömer üründül'ün üç golün ikisinin asistini yapan, birini de bizzat ağlara yollayan jose maria gutierrez hernandez e "temposuz" dediği ve dahasında biraz daha kötülemek için kem küm ettiği maç. 85.dakikada orta sahada pres yapıyodu adam lan!
  • iki asist bir de penaltıdan gol atan guti çıkarken spiker guti nasıl diye soruyor ömer üründül'e, beyefendi, iyi de tam randımanlı değil, daha güçsüz anlamına gelen bir şeyler geveliyor. tam randımanlı nasıl olacağıdı acaba? kaleye geçip beşiktaşımızın yediği goleri de mi kurtarmalıydı bilmedim. adam güçsüz olsa kaç maçtır 90 dakika sahada kalır mı yahu.

sergen de sanırsam guti için geldiğinden beri maç mı çevirdi gibi bir şey söylemişti, el insaf. bir de bunlar yorum yaparlarken "baktığımızda" kalbını çok kullanıyorlar, nereye baktıklarını merak etmemek elde değil. ama ne demişler bakmak ayrı görmek ayrı.
  • nobrenin brezilyalılaştığı maçlardan biri olarak tarihe geçicek gibi. adam bildiğin brezilyalıymış lan.
  • her şey bir yana, bugün sahadaki takım beşiktaş adına bildim bileli yaşayamadığım futbol hazzını yaşatıyor bana. simao alıyor, guti'ye veriyor, guti quaresma'nın koşu yoluna pas atıyor, quaresma ortalıyor almeida vuruyor... geldiysek biri uyandırsın beni?
  • acaba guti haz. beşiktaş armasını öperken "keşke 2 kuruş az kazansaydım da şu takıma daha erken gelseydim." diye düşünmüş müdür, diye aklımdan geçiren maç. çok seviyorum be sözlük. bu arada kuku çok top harcadın lan bugün, haksizsin ibne seni kiniyorum ve sana laflar hazirladim
  • 78. dakikada gol yediğimiz maç. neden? yoksa son 10 dakikaya önde girecektik ki bu olamaz. en iyi ihtimalle berabere olmalı. bu sefer kazandık bir o farklı oldu. hadi bakalım inşallah bir şeyler değiştiğinin göstergesidir bu.

bir ömer üründül anektodu vermeden olmaz;

spiker: ibrahim toraman, sivok ve ersan gülüm var. sizce schuster'in tercihi ne olacak?

öü: valla 3 adam var 2 tanesini seçip oynatacak.
hesabın var mı? giriş yap