şükela:  tümü | bugün
 • yeni ihraçlar ve iadelerin bulunduğu khk. anladığım kadarıyla iadeler sadece "mor beyin" kapsamında gerçekleştirilmiş.

  http://www.resmigazete.gov.tr/…18/01/20180112-1.htm
 • göreve iade edilenler yani pardon denilenler, 10 gün içinde başvurarak görevlerine dönebileceklermiş. 10 gün içinde başvurmayan kişilerin hakları ise ortadan kalkacakmış.

  bu kişilerin görevden alındıkları günden başlayarak, göreve iade edildikleri güne kadar geçen sürede ; geriye dönük mali ve sosyal hakları kendilerine verilecekmiş lakin bu kişiler ; görevden alındıklarından dolayı tazminat davası açamayacaklarmış...

  bu şu demektir ; yarım adalet... yani devlet diyor ki ; sizin bu süreçte çekmiş olduğunuz manevi zarar umrumda değil, onun için tazminat davası açamazsınız ama maddi kaybınızı telafi edeceğiz... çekilen çile( manevi zarar) üzgünüm ki yanınıza kar kaldı...
  ayrıca bir khk ile yargı yolu kapatılamaz, anayasa hükümlerine göre herkes meşru vasıtalarla hak arama hürriyetine sahiptir.... dicem de bir gülme geliyor ya neyse...buna da şükür deyip susun işte(!)
 • darbe girişimi sonrası yayınlanan ilk khk’lar kadar ilgi görmemiştir. bir alt coin, bir arda turan transferi daha çok ilgi çeker hale gelmiş. eskiden yılbaşı sonrası milli piyango listesi gibi açar hemen adımızı arardık, bir heyecan olurdu. neyse, zamanında hoca efendi dedikleri şimdiki terör örgütü liderine hoş görünmek için doldurdukları kadroları liyakat ilkesine göre dolduracaklarsa ne ala. torpille, cemaatle, bok püsürle gelen defolup gitsin; kurunun yanında yanan yaş varsa da en kısa zamanda hak yerini bulsun ve ekmeğiyle oynanmasın.

  not: kol kola gezip “bitsin bu hasret, ne istediniz de vermedik” dedikleri ibişe el kadar çocukken de fetoş diyorduk. evet, 10 yaşındayken bile kandırılmadık.