şükela:  tümü | bugün
  • merhaba arkadaşlar.

hutbenin tamamını şuradan okuyabilirsiniz:

http://www2.diyanet.gov.tr/…sında yer alabilmek.pdf

hutbedeki şu alicengiz oyununu fark ettiniz mi? yoksa benim kalbim hakikaten çok mu fesat?

"hakkın yolunu tutanlar, mazlumun, mağdurun ümidi olurken; bâtılda birleşenler, çoğunlukla zulmün ve zalimin sesi olurlar. hakka gönül verenler, yüce değerler uğruna mücadele ederken; bâtıla dalanlar, çıkar ve menfaati üstün tutarlar."

bu cümleyi okuyunca siz nasıl düşündünüz bilmiyorum ama ben, receb tayyib erdoğan daha başkanlığa adaylığını koymadan ona destek veren devlet bahçeli gibi bir tavır almamız gerektiğine dair pis bir koku aldım. yani biz erdoğanı desteklemezsek, zulmün yanında yer alacağız gibi bir söylem bu.

bir de utanmadan mehmed âkif beyden misal getirmişler. yahu tamam, "hak geldi bâtıl zâil oldu" (milli gazetenin sloganı gibi hutbeye başladı bunlar) fakat, siz hakkın yolunda gidiyor musunuz da böyle zırvalarla bizi kandırıyorsunuz?

ben bu yaşıma geldim geleli bir allahın kulu benim zihnimi ve gönlümü düzeltmek için kanun yapmadı. islâmda istişare vardır, kul hakkı yemek yoktur, faiz yoktur, tüm faizli işlemler kaldırılmalıdır, çocuklara tecavüz edenler ve vatana ihanet edenler idam edilmelidir...ilh diyemiyorsunuz. demokrasi ve insan hakları ve adalet adı altında yurtdışından zeytinyağı ithal edenlere mi rey vereceğim? bu mu sizin hak anlayışınız?
  • hak,hoşgörü dini olarak inandığımız islamın,kendiyle çeliştiği günlere de değinilmiş hutbedir.
    hazreti peygamber'in medine'den mekke'ye geri döndüğü esnada,kabe etrafındaki putları toplatarak,islama inanmayanlara islamı dayatması gibi.
    elhamdülillah.
  • osuruktan nem kapanlar, dünyanın en tutarlı insanlardır. bana çatacağına birkaç fikir beyan et de adamlığını görelim... peygamberimiz insanlara islamı tebliğ etmiştir ama kimseye zorlamada bulunmamıştır, çünkü hidayet allahtandır. fakat islamda hoşgörü, sadece müslümanadır. gayrimüslimlere her ne kadar âdil olmak gerekiyorsa da, onlara taviz verilmemelidir, yoksa ip onların eline geçer. don lastik bir milyon diyen kişi. bari güzel bir şeyler yaz da ne dediğini anlayalım, başlığım açtığıma açacağıma pişman etmeyin, bu sefer hesabımı kesin sildireceğim, bu ekşisözlük iyice zıvanadan çıktı. hepiniz akepeli olmuşsunuz. gerçi akepeli demek, cehepeli, mehepeli ve hepeli demektir. hepiniz aynısınız. biatçılık sağcısından solcusuna, allahsızından kitapsızına hepinizde var. hahahahahahahaha....