şükela:  tümü | bugün soru sor
  • şahsımı mağdur etmiş tüm sistemmimi alt üst etmiş rezalettir. rezalet olması için en başta bu bile yeterli sebep benim için. olay o ki kredi kartı asgari ödememi yatırıp geri çekip son ödeme günü çok yaklaşmış başka bir kredi borcuma yatıracağım. planım bu. müşteri hizmetlerini arıyorum, borç miktarımı öğreniyorum. müşteri temsilcisi yatırdığım miktar kadar geri nakit çekebileceğimi söylüyor.

bankamatikten söylenen miktarı yatırıyorum lakin söylendiği nakit olarak çekemiyorum. " asgari ödemeniz geciktiği için kartınız nakit çekimine kapatılmıştır" uyarısı alıyorum. bankayı tekrar aradığımda durumu anlattığımda olayın uyarıda bildirildiği gibi olduğunu söylüyorlar. bu nasıl bir rezalettir ! bu nasıl bir kepazeliktir.

orada bana para yatırmadan evvel o bilgiyi veren şahıs hakkında şikayet bildiriminde bulunuyorum. lakin sanmıyorum ki bir yaptırım uygulansın. şimdi buradan hukukçu arkadaşlara soruyorum, olayın ses kaydı mevcut. bunun üzerinden nasıl bir hukuki işlem yapılabilir ve sonucu ne olur ?

not. bu arada kart nakit avansa kapatılıyor kullanıma değil. tabi ben de bir post üzerinden işlemimi yapıyorum tabi zarara girerek.

edit, pos'u post olarak tanımlamış akıllı ! telefonun sözlüğü, buradan buna takılanlara yıldız tilbe'den gelsin; " bana dil bilgisi dersi vermeye kalkmayın söylediklerimi anladığınıza şükredin" diyeceğim ama onu da becerememişsiniz. sorun bddk değil sorun yanlış bilgi verilmesi. burada bddk'yı kanununa aykırı bir durumu şikayet edecek halimiz yok herhalde. ne kadar dangalak var şu sözlükte insan gerçekten hayret ediyor. kendini akıllı sananların hali buysa vay bu memleketin haline. şu sözlüğe bakmak bile yeterli bu ülkeye üzülmek için.

edit 2. sorunun net anlaşılmadığını bildiren - yazan arkadaşlar var. anlatamamış olabilirim doğladır veya anlaşılmamış olabilir. meselenin özeti o ki, müşteri hizmetleri asgari tutar kadarını yatırıp aynı gün içerisinde nakit avans olarak geri çekebileceğimi söyledi. bunu tekrar sordum tekrar söyledi. yani yanlış bilgi verdi. kartın gecikmede olduğu ve bu yüzden nakit avansa kapatılacağını göremiyor diye bir şey söz konusu olamaz. o göremiyorsa kim görecek bilgi verecek bize !
  • ayı postumu o? pos olmasın, post olsa yerinde duramazsın.

neyse tanıma gelirsek, bddk'nın yayınladığı yönetmeliklere uyugun hareket eden bankanın nakit çekimini bir süreliğine kapatması durumudur. rezalet felan değildir.
  • olmayan rezalettir.

espri yapılmamalıymış arkadaşa destek olmalıymışız. ne için destek olacakmışız?

bu tür arkadaşlara destek değil bence güzel bir fırça lazım. bir ton kredi kartı kullanıp sonra onun asgarisini ödeyip, oradan nakit avans çekip başka kartın asgarisini ödemeye çalışan bilinçsiz bir kart kullanıcısı en sert şekilde uyarılmalıdır.

lafım sadece bu arkadaşa değil bilinçsiz ve kontrolsüz şekilde kredi kartı kullanan herkese.
  • (bkz: otur sıfır)
  • (bkz: post)

ayıdan post, bankacıdan dost olmaz.
  • çalışan sınıfın zaman zaman saplandığı ekonomik açmazları yaşayan bir arkadaşımızın başına gelen bir olaydır. ekşi sözlük yazarlarının tamamı toplumun kaymaktabakasından geldiği için bu durumu anlamamış tabii. buralar hep patron, hep ceo olduğu için bu gibi olaylar küçük görülür sözlükte.

buradaki olay ilgili kanuna uygundur. yalnızca bir yanlış bilgilendirme vardır. bunun sebebi yazarın müşteri temsilcisine kendini ifade edememiş olabileceği gibi, müşteri temsilcisinin yazarı yanlış anlama ve yanlış bilgilendirmesi de olabilir.

umarım arkadaş sorununu fazla bir mağduriyet yaşamadan çözüme ulaştırabilmiştir.
  • her şeye de rezalet başlığı açmayın be kardeşim.
  • yazar maddi anlamda skıntıdadır, ki herkesin başına gelebilir ve gelmiştir de. fakat yazar tarafından ya eksik bilgilendirme var bize ya da her şeyi olduğu gibi bize iletmiştir. eğer ikinci durumsa, rezalet namına ortalıkta pek bir şey göremiyorum!

"müşteri hizmetlerini arıyorum, borç miktarımı öğreniyorum. müşteri temsilcisi yatırdığım miktar kadar geri nakit çekebileceğimi söylüyor." beyanı üzerinden gidelim. müşteri hizmetlerindeki kişiye bu sorunun haricinde bir şey sorulmadıysa, örneğin "asgari ödemesi geciktiği için kartım nakit çekimine kapatılmış olabilir mi?" gibi bir bilgi istenmediyse. müşteri hizmetlerinin suçu yok. ayrıca müşteri hizmetlerindeki kişi, kredi kartın nakit çekime kapalı olup olmadığını da o an ekranından görebiliyor mu, onu da bilmeden yorum yapmamız pek sağlıklı olmaz.

ayrıca da şöyle bir mevzu var, yanlış hatırlamıyorsam, 3 ay arka arkaya kredi kartı borcunun yarısından daha azını yatırırsanız, yine nakit çekime kapatıyorlar kartınızı.

dediğim gibi, ilk entry'e başka bir bilgi eklenmeyecekse, benim şahsıma göre rezalet değildir, boşa açılmış bir başlıktır.