şükela:  tümü | bugün
89 entry daha
 • inansın gün geçtikçe tiksindiği ülke gerçekleri...
 • öncelikle kendini yakan vatandaşa geçmiş olsun umarım sorunları sonbulur.

  sonralıkla bu olay kasa fırlatmayı filan geçer adam kendini yakmış daha ne yapsın ne hale getirdiniz milleti kendini yakmaya başladı vatandaş. ama bazı utanmazlar eminim fetöcü bile diyecektir.
 • ilk seçimlerde gider yine ampule basar oçğu, gebersin. çok gördük biz bunları, çiftçisinden tut, ne emeklisine ne işçisine kimseye acımıyorum. oyu veren bedelini ödesin.

  soma bile akpye veriyor. kimseye acımayacaksın.
 • bu eylemi yaptığı için terörist sıfatını almaya hak kazanmış vatandaştır.
 • 2001’de başbakanlık önünde bir esnafın fırlattığı yazar kasa tüm tv haberlerinin fragmanı olmuş ve seçimlerde iktidar bitmişti.
  kaderde kasayla gelip, çalışanların feryadıyla gitmek de var. yalniz acı olan medyada bu elem olayı görememek.
 • (bkz: bir millet yanıyor)

  deyimin eski hali;

  (bkz: bir millet uyanıyor)
 • ülkede en büyük gücün medya olduğunu bize yine göstermiş olaydır. bu olay 90'larda olsa hükümet yavaştan düşmeye hazırlanmıştı. gelgelelim şuanki vatan haini bazı medya patronları yüzünden kimsenin ne umurunda ne gündeminde bu olay var. muhalefetin mitinglerinde bangır bangır bu olayı izletmesi lazım dev ekranlarda ki bu 1.kendini yakma olayı değil bunların iktidarında.
  (bkz: is bulamayan adamin kayseride kendini yakmasi)
 • kendini herhangi bir yerde değil tam da meclis önünde yakmak isteyen vatandaştır.

  türkiye cumhuriyeti kalabalık bir devlet. 80 milyon insan barındırıyor. bu ülkede güzel şartlarda yaşayan 30 milyon insan arasından örnekler gösterip yaşam çok güzel de denilebilir. ama 20-30 milyon kadar bir insan da çok zor şartlar altında ve borç baskısıyla yaşamaya çalışıyor. malum her şeyin çok güzel gittiği algısı ve sosyal medyada her şeyin havasının atılması sonucu bu zor şartlar altında yaşayan insanlar yalnız olduklarını düşünüyorlar. ama her şeyin cana tak ettiği noktada işte bu örnekler karşımıza çıkıyor.

  şimdi gelelim neden bu 'vatandaşın kendini yakma girişimi' yeteri kadar yankı uyandırmadı. malumunuz üzere merkez medya zaten üzerinde duramıyor. yandaş medya zaten görmüyor. iş kalıyor sosyal medyaya. sosyal medyanın bir parçası olan 'ekşi sözlük'te bu olayın veriliş tarzı kendini yakmak isteyen vatandaş şeklinde olunca yankı uyandırmadı. halbuki bu olayın yankı uyandıracak kısmı olayın meclis önünde meydana gelmesi. o yüzden ben bu başlığı yeni bir başlık altında açacağım. ve asıl gündemimizin bu olması gerektiğini unutmamamız gerektiğini hatırlatacağım.
1 entry daha