şükela:  tümü | bugün soru sor
  • sancaktepe'de, bugün saat 10:00'da yaptıkları bursluluk sınavında, bekleme salonları olmasına rağmen tüm velileri yağmurlu havada tabiri caizse yaka paça dışarı çıkarttılar.
    içeride görevliye benzer bir cisim var. "işinize gelirse" gibisinden kelimeler mırıldanıyor.
    mezun ettikleri çocuklara allah yardım etsin.
    "tercih" etmek isteyen anne ve babalara duyurulur.
  • yıl olmuş 2019; hala kolejden, özel üniversitesinden medet umanlar varsa müstehaktır. bursluluk sınavından sonra bir iki kişi tam burslu olur. diğerlerini de indirim ayağına yolarlar. nasıl sınıf geçtiklerini, o notları nasıl aldıklarını bizzat kolejde müdür yardımcılığı yapan bir abimden dinledim.

"veli geldi, işte vay efendim bu çocuk nasıl fizikten 70 alır? en çok fiziğe çalışıyor falan filan. baktım duracak gibi değil. tamam dedim ben daha sonra dersin öğretmeniyle konuşurum. kalktı gitti bu sonra hallettim ben."

halletmek dediği de çocuğun notunu sisteme girip 85 yapmak hocanın haberi bile yok :)
  • eşim bu okulun çamlıca şubesinde ingilizce öğretmeni olarak 1.5 yıl çalıştı ve tazminatsız işten çıkarıldı. ayrıca bu kurum maaş ödemelerinin asgar kısmını bankaya yatırıp geri kalanını elden vererek devletten vergi çalan bir okuldur.
  • abisinin yaptığı sahtekarlığı burada gelip matah bir şeymiş gibi anlatanlar olduğu rezalet. memlekette ar namus utanma kalmamış ki gelip burada da benim abim şöyle şerefsiz böyle sahtekar diye anlatıyorlar.
  • burada çalışan öğretmenler'de maaşlarını aldıkları sürece hiç bir kanunsuzluğa usulsüzlüğe ses etmezler. ama tazminatsız işten çıkarıldıkları zaman, eşleri hemen sözlüğe gelip, böyle usulsüzlük yapıyor şöyle vergi kaçırıyor diye yazarlar.
  • özel okulda işinize gelirse diyen bir görevli olacak ben de çocuğu almadan oradan çıkacağım. adamlara veli rezaleti başlığı açtırırdım yeminle. dalardım sınıfa alırdım çocuğumu çıkardım dışarı. ne oluyor diyene de işime gelmedi derdim...