şükela:  tümü | bugün soru sor
  • selamlar,

apple store türkiye web sitesi üzerinden 10.01.2019 tarihinde vermiş olduğum şiparişin adres bilgilerini aynı gün içinde apple store türkiye'nin müşteri hizmetlerini arayarak değiştirdim.

kendileri kısa süre içerisinde, apple türkiye gönderilerini yapan ups kargo ile irtibata geçeceklerini belirttiler ve ertesi sabah (11.01.2019) ups firmasını aramam için, ups firmasının apple gönderilerini yapan birimin telefon numarasını kargo takip numarasıyla birlikte benimle paylaştılar.

verdikleri 0 212 413 22 22 nolu telefon numarası üzerinden, apple gönderileri ile ilgilenen gökşen hanım'a bağlandım. kendisi, kendilerine apple'dan adres değişikliğiyle ilgili herhangi bir bilgi gelmediğini belirtti. bunun üzerine 11.01.2019 tarihinde sabah saatlerinde apple türkiye firması ile tekrar irtibata geçip bir önceki gün görüşmede belirtmiş olduğum yeni teslimat adres bilgisini teyit ettim. daha sonra gökşen hanım ile ups kargo firmasının kurumsal telefon numarası üzerinden tekrar irtibata geçtim ve kendisi teslimatla ilgili herhangi bir sıkıntı olmadığını ve ürünün 11.01.2019 tarihinde mutlaka teslim edileceğini belirtti. ancak bahsetmiş olduğu tarih içerisinde paket tarafıma ulaşmadı.

sonrasında, gökşen hanım, bana şahsi telefon numarası üzerinden whats app aracılığıyla mesaj atarak hatanın kendisinden kaynaklandığını, hatasını telafi etmek ve en erken teslimatı sağlayabilmek için elinden geleni yapacağını, 12.01.2019 tarihi için iletişimde kalabileceğimizi belirterek gönderinin mutlaka 12.01.2019 tarihinde elimizde olacağını söyledi.

12.01.2019 cumartesi günü öğle saatlerinde teslimat süreciyle ilgili bilgi almak amacıyla, kendisini aradım. söz konusu olayla ilgili mağduriyetimin bulunduğunu belirttim. bunun üzerine kendisi, cumartesi günü böyle durumlarla uğraşmak gibi bir lüksü olmadığını ve bir özel hayatının olduğunu ama yine de yardımcı olmaya çalıştığını ve apple'ın kendisinden çok memnun olduğunu bu durumda whats app üzerinden bana söylediğinin aksine hatanın kendisinde olmadığını ve adres değişikliği yaparak hatanın müşteriden yani benden kaynaklı olduğunu belirtti ve hafta sonu çalışmak zorunda olmadığını yineleyerek kendisine rahatsızlık verdiğimi ifade etti. ben de kendisine, şahşi telefonunu herhangi başka bir kişi ya da mecradan almadığımı, bir önceki gün kendisinin bana whats app aracılığıyla mesaj atarak ulaştığını ve irtibatta kalmayı tavsiye ettiğini ve buna istinaden aramayı gerçekleştirdiğimi hatırlattım. bunun üzerine gökşen hanım son derece çirkin bir tavır sergileyerek "ben bu görüşmeyi burada sonlandırıyorum" diyerek telefonu yüzüme kapattı, ardından kendisini taciz ettiğimi iddia eden ve ups firmasının (müşterileri olan bana) gerekli yaptırımları uygulayacağını belirten bir sms yönlendirerek beni tehdit etti.

sonuç olarak gönderi hala tarafıma ulaşmamış olup, teslimat tarihiyle ilgili de net bir bilgi alamadım. haftasonu olduğu için de başka herhangi bir muhattap bulabilmiş değilim. fakat burada asıl önemli olan, teslimat sürecindeki aksaklık değil, süreçle ilgili bilgi almak istediğimde karşılaştığım saygı sınırlarını aşan üslup ve tehdit edilmem.

ayrıca olayın ifade ettiğim şekilde gerçekleştiğine dair;

whats app yazışmaları için:
    https://eksiup.com/f9802bb2f508

söz konusu kişinin beni tehdit ettiğine dair sms:
    https://eksiup.com/41f63d332476
  • yazismalarin basi ve sonu yerine tumu eklense de ak got kara got belli olsa dedirten rezalet konusudur.
  • 1/10'luk rezalettir.

tehdit denince ben de neler kurdum kafamda. alt tarafı şirketin yasal yaptırım uygulayabileceğinden bahsedilmiş.

sen tehdit duymamışsın delikanlı.

ayrıca kadını nasıl sık boğaz ettin acaba bir de karşı tarafı dinlemek gerek. whatsapp'dan destek veren kargo firması yetkilisi ilk defa gördüm duydum, ups'i tebrik etmek gerek. diğer firmalar telefonu bile açmıyor.
  • kanımca sözlük ahalince kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verilecek rezaletimtrak.
  • konusma kayıtlarını dinlemeden rezalet olduğunu bilemeyiz. ama bir adres değişikliği de bu kadar zor olmamalı. hodri meydan kayıtlar çıksın ortaya.
  • gelen mesajda hakaret, ve defalarca arama gibi iddialar var. hakaret var mı? bir de kaç defa arandı? biraz muğlaklık var sanki...
  • öncelikle rezalet puanım -5/10

çünkü; mağdur olduğunu söyleyen şahıs tarihleri vs bir bir yazmış ama asıl delil olacak olan yazışmaların ss'lerini buradan paylaşmamış. sonrasında çalışan şahsi numarasından mesaj atmış ''hatalıyım'' diye, bu mağdur şahıs firmayı geri arayıp ''böyle böyle olay oldu, al bu da çalışanınızın mesajı, beni mağdur etti'' dese haklı duruma geçecek iken, gitmiş mesajlaşmış çalışanla.

olay baştan aşağıya saçmalıktan ibaret. taciz olayı çalışanın müşterinin şahsi numarasına mesaj atmasıdır, hakaret kısmına bir şey diyemem çünkü delil yok ortada.

tanım: rezalet başlıklarının bokunu çıkarmak