şükela:  tümü | bugün
  • geçmiş olsun.

ayrıca fazla iyi niyetli bakış açısı bu sahte paralar kendisine yutturulmamıştır bilincli sekilde elinde bulunduruyor olabilir.

siz hâlâ 3. sınıf bir ülkede kaliteli hizmet mi bekliyorsunuz?
  • ulan diyelimki taksici şerefsiz ve yapıyor bir şekilde. bitaksi olarak incelesene sen kayıtları, baksana varmı ortada böyle birşey. müşteriye sen sahte para vermişşin demek ne demek. a.q. ülkesinde hepmi suçlular haklı oluyor. en kötü bitaksi'sin sen şahıs değilsin ver müşterinin 100 lirasını adına bok atılmasın. valla gına geldi artık bunlardan. hiçmi iyisi/normali olmaz. bu arada rezalet puanım 10 üzerinden 8. 2 puan müşterinin acele acele puanlamasından kırdım. o anda he diyip puanlamayı sonradan yapmalıydı. ben bunları mecbur kaldıkca kullanıyordum ama bundan sonra kullananı düdüklesinler.
  • rezalettir ama bitaksi rezaleti değildir.
  • rezalet puanım 8/10

neden sekiz?
    çünkü gerçek ve genele yayılmış bir rezalete karşı o kadar yeri arayıp soruşturduktan sonra iş hukuki yola başvurmaya gelince "velhasıl" denip geçiştiriliyor.

siz hakkınızı aramaktan vazgeçerseniz elbette bu suç cezasız kalacak ve rezalet yaşanmaya devam edecek.
  • t: kanitlandiginda istanbul'daki taksicilerin oc olma sifatlarini pekistirecek rezalettir.

bitaksi kullanici sozlesmesinde ne yaziyor bilmiyorum ama pesin parada sorumluluklari yoksa yoktur, bu konuda sikinti yok.
    ayrica araclardaki kameraya bakma yetkisini de bilmiyorum, eger yetkililerse bakmalilar rezalettir fakat degillerse rezalet olmaktan cikiyor durum.
    cunku ibb de ayni sekilde davranis gostermis. o zaman bu rezalet hem bitaksi hem de ibb'ye ait olmus oluyor.
  • kusura bakmayın ama burası ortadoğu.çirkefle çirkef olacaksın.gecenin körü demeyip çektireceksin taksiyi karakola ,ısrarla da şikayetçi olacaksın.hiçbirşey olmaz ceza da alacağı yok ama o taksici sabaha kadar karakolda beklese o bile yeter.

türkiyede hiçbir şirket müşteriyi korumak için çalışmaz kendi önlemimizi kendiniz almamız lazım
  • ortadoğu’da sıradan bir gün. şaşırtmadı.
  • klasik taksi dolandırıcılığı, biz bu dolandırıcılarla muhatap olmayalım diye bitaksi kullanıyoruz. burada yolcu haksız veya değil baksana kayıtlarına, sonuçlandırsana olayı. o kadar kaydı kuydu ne halt yemeye alıyorsun o zaman.

bu arada benzer olay uygulama dışında normal sarı takside benim de başıma geldi, para sahteyse haydin karakola diyorsun anında pısıyorlar.
  • hala bitaksi rezaleti değildir diye dangozlar var allah herkese akıl fikir nasip etsin yemin ederim.

bu mantıkta o zaman markete gittiğinde aldığın x marka üründen zehirlenirsen sorumluluğu marketin değil x marka ürünü üreten firmanın mı oluyor? örnek veriyorum carrefour'a gittin bitaksi markasında peynir aldın fakat peynir bozuk çıktı gittin markete bu peynir bozuk dedin adam sorumlusu ben değilim diyebiliyor mu?

buradaki sorun bitaksi denen firmanın müşteri mağduriyetine karşılık müşteriyi suçlu bulması ve hırsız yerine koyması. sen uygulama olarak bu taksilerle çalışıyorsan bu taksilerin içindeki tüm kamera kayıtları senin kontrolünde olacak. zira ben senin uygulaman üzerinden çağırıyorum bu adamları bi nevi sen bana referans oluyorsun bu adamı bana gönderirken. sonra başımıza iş geldiğinde "bitaksi'nin nakit ödemelerde sorumluluğu yoktur" dersen adama götüyle gülerler.

elbette iki ihtimali de düşünelim buna da karşı değilim fakat araç içi kamera kayıtlarını incelemeyen, incelemek istemeyen, üstüne bi de uygulamada tüm geçmiş yolculukları silen bir şirketin ben iyi niyetli olduğunu düşünmüyorum kimse kusura bakmasın. kimse sanalkart tanımlamakla da mükellef değil. bu kadar net.

ibb'nin ise direkt topu taca atıp emniyete gidin şikayetçi olun demesi pastanın üstündeki çilek misali.
  • rezalet gibi rezalettir 10/10.

dün ben de bitaksi uygulaması üzerinden taksi çağırdım. bitaksi uygulamasında gideceğim yere tahmini 106tl civarı tutacağı yazıyordu. ben de uygulama rotayı zaten gösteriyor diye, taktım kulaklığı geçtim arkaya. taksici abi arabada sigara içiyordu, bana sorma tenezzülünde bile bulunmadı. neyse, yolda giderken 1. köprü tıkalı 2. den gidelim dedi ancak ben telefondan trafik var mı bakana kadar, hızlı gittiğimiz için sapaktan saptı 2.köprü tarafına. dedim siktir et zaten şirket için gidiyorsun, dert etme dedim kendi kendime. neyse bu abi harbiye deki lütfi kırdar'ın nerede olduğunu bilmiyormuş. navigasyonu takip ederken kaç kere yanlış yere girdi, boşu boşuna dolandırdı. seyahat bittiği zaman taksimetre de 130tl yazıyordu. köprü ücretini de eklediğinde 140tl'ye gelmiş oldu. itiraz ettim beni gereksiz dolandırdın diye. abi kusura bakma bilmiyordum o yüzden kaybettim yolu dedi, ve yüz ifadesinden bunu sike sike ödeyeceksin gibi bir ifade takındı. neyse dedim siktir et. uygulamadan gir de dedim onaylayayım telefondan, kartı seçmiştim çünkü ödeme yöntemi olarak. abi dedi öyle yapmayalım, ben buradan gireyim sistemden sen kabul et, ben daha sonra iptal ettirebiliyorum bitaksi'den kesilen tutarı , gel pos cihazından geçirelim ben de komisyon ödemeyeyim dedi. yani o uygulamadan girecek ben onaylayacağım, sonra o müşteri hizmetlerini arayıp iptal edecek. dedim olmaz ben sistemden kartı seçmiştim o zaman kabul etmeseydin en baştan dedim. mırın kırın etti, abi lütfen falan dedi. sinirlendim, şunu gir artık yoksa müşteri hizmetlerini arayacağım dedim. zorla girdi de onayladım, 1 yıldız verdim. demem o ki bi taksi vb. uygulamalar değil de bu taksicilerin düzelmesi lazım. bir de 4.5 yıldız puanı vardı bu taksicinin düşünün. taksiye zorda kalmadığım sürece binmeyeceğim.