şükela:  tümü | bugün
 • tanım: voleybol kadın milli takımımızın tarihinde 2. kez olimpiyatlara katılma biletini aldığı final maçı. türkiye:3-almanya:0

  3. set editi: türkiye 25-22 almanya.
  2. set editi: türkiye 25-19 almanya. çok daha dengede giden seti 20-19'dan sonra koparmayı başardık. böyle devam...
  1. set editi: türkiye 25-17 almanya. hem hücum hem savunmada hırslı ve akıllı bir oyunla almanya'yı ezdik. hücumda çeşitlilik sağlayarak almanların üçlü blok planını suya düşürdük. böyle devam ederiz umarım. canlı yayın kanal d'de.

  olimpiyat vizesi almamız için son maç.
  maç 19:30'da teve2'de seyredebilirsiniz. muhtemelen internetten de takip edebileceksiniz.
  internet yayını için d-smart youtube kanalı
  yayın editi: mac kanal d'de de yayınlanacak.

  maç öncesi yorum editi: grupta kaybettiğimiz maçta ilk set (25-15) hariç diğer setleri 25-21'lik skorla kaybettik. aslında bu iki takımın ne kadar birbirine yakın olduğunu gösteriyor. ilk maçta farkı yaratan unsurlardan biri almanya'nın 7 ace sayısı bulması bizim ise 2'de kalmamız oldu. diğer istatistikler birbirine oldukça yakın (ör. blok (tr:9, alm:9)). ilk maç için sayı opsiyonumuz hande, eda ve zehra olmuş ve meryem'i kullanamamışız. dünkü polonya maçında ise neredeyse meryem tek başına maçı götürdü. tek oyuncuya yüklenmenin sıkıntısı belli bir noktadan sonra o oyuncuya blok getirmenin kolaylaşması. bu nedenle umarım hücumda meryem, hande, eda ve zehra'yı dengeli bir şekilde kullanabiliriz (hatta ebrar'ı). benzer durum bloklar içinde geçerli ilk maçta 9 bloğumuzun 8'ini eda (4) ve zehra (4) yapmış. dünkü maçta eda 10 blok yapmış, takımın geri kalanı 11 blok (meryem 4, zehra 3) yapmış. bloktaki çeşitliliği de arttırmamız lazım. bu noktalara dikkat edersek güle oynaya japonya'ya gideriz.
  almanya ile oynadığımız grup maçının istatistikleri
  dünkü polonya maçının istatistikleri

  edit: maç bilgileri, yayın bilgileri
  uyarı için currency ve necoys'a teşekkürler
 • kazananinin tokyo 2020ye bileti alacagi mac. finalde almanya'yi gormek kimsenin aklina gelmemistir herhalde. grup macini almanya kazandi, bugunku yari finali de almanya hem erken saatte oynadi hem 3-0la gecerek az yoruldu, bizimkiler ise gecenin korunde biten 3-2lik uzuuun bir yari finalden geliyor. yine de yorgunluk bahanesi olamaz, savasin sultanlar!
 • almanya buraya kadar sadece 2 set verdi. bunlardan birisi bize, diğeri de bizim 3-2 yendiğimiz, onların da (33-31, 26-24, 24-26, 25-22) ile 3-1 yendiği belçika'ya.

  bugün apeldoorn'un kırmızı beyaz olması lazım.
 • kazanır da olimpiyatlara gidersek güle oynaya şampiyon olup altın madalya alacağımıza inanıyorum. dönüp baktığımızda dönüm noktası burası olacak bence. allah yardımcınız olsun.
 • louisa lippmann denen alman panzerini durdurabilirsek olimpiyat vizesini alacağımız maç. bugün için allah eline koluna çok fazla güç vermesin sarı fırtınam.
 • kazara 3-1 yenildiğimiz almanya'yı bir aksilik çıkmazsa olimpiyat vizesi için eleyeceğimiz maçtır, o yenilgiye rağmen almanya'dan katbekat güçlü takımız.
 • olimpiyatlara son adım, haydi sultanlar.
 • almanya şu ana kadar favori olmamanın verdiği rahatlıkla, elini kolunu sallaya sallaya oynadı.

  grup aşamasında elenmiş olsalardı kimse “sürprize bak!” demeyecekti.

  ancak şimdi finaldeler. çok tecrübesiz ve yeni kurulmuş bir takım.

  lippman’ı zaten biliyorduk. atletik, iyi zıplayan, potansiyelli oyuncu. çin’de oynadığı bu sezon ona yaramış gibi. formda. bugün smarzek’i durdurduğumuz gibi lippmanı durdurabilirsek işlerini büyük oranda bitiririz.

  almanya’nın bu turnuvadaki sürprizi ise ortthman. manşetleri iyi, hücumda etkili ve güçlü servisi var. servisi maçın başından onun üzerine yıkıp oyundan düşürebiliriz. ayrıca mükemmel manşetlerini düşürmek çok önemli çünkü fizikli ve ritimlerini bulunca etkili olabilen orta oyuncuları var.

  herkesin bildiği üzere almanlar takım oyunlarında iyiler çünkü disiplinliler ve konsantrasyonları kolay kolay bozulmuyor. ancak dediğim gibi bu alman takımı çok tecrübesiz ve finalde maçı alacağımıza inancım tam. elbette kolay olmayacak ama bizim olacak.

  guidetti 10 sene kadar alman milli takımını çalıştırmıştı. aslında bu takım bir nevi onun voleybol anlayışını sürdürüyor. maçı iyi analiz ettiğimiz ve sonuna kadar savaştığımız takdirde bu maç bizim, biliyorum.
 • almanya bu turnuvanın supriz takimi. herkes grup maçları başlamadan once türkiye -hollanda veya turkiye-polonya finali beklerken( grup sonuçlarındaki olasi çapraz sözleşmelerden dolayi) turnuvaya çok formda başladılar ve bu formlarını hiç bozmadılar. turnuvanın ilk maçında bizi yendiler. biz o maçta ebrar 4 numaradan, hande manşetli 2den başladık. ne yazık ki bu dizilim yüzünden maçı kaybettik. antrenör guidetti sonraki maçlarda zaten hatasından döndü ve son 2 yıldır klasik ilk 6siyla sahaya çıktı.

  almanya'nin artıları :neredeyse kusursuza yakin taş gibi manşet almaları ve ustune çok etkili servis kullanmaları. oethman ve lokman gibi 2 skorer oyuncuları olmaları. ayrıca yarı final maçından sonra dinlenecek bol vakitleri olmaları. eksileri; genç ve tecrübesiz takım olmaları. ve buraya kadar kazandığı tüm maçları kendi oyunlarından çok rakiplerinin kendi icinde sahada cozemedikleri sorunları yüzünden kazandılar. ve az hatayla oynadılar. yarın türkiye ilk maçtan farklı bir 6yla almanyanın defosunu işlerse takım halinde paniğe kapılabilirler.

  turkiyenin artilari: tam bir turnuva takimi olması. maç içinde aksasak da bir şekilde maç içinde kalabiliyorlar. orta oyuncularin ve liberosunun çok ustun performansları. ve her maçta ortaya çıkabilecek potansiyelli oyuncularının olması. hande , meryem, eda .. gibi. eksileri: smacorlerden arka alan defansinda yeterince katki alamamak. tamam melihanin manseti cok saglam ama arka alan defansinda gördüğüm en kötü defans tekniğine sahip oyunculardan. orta oyuncuları bu kadar iyi olan bir takımda voleybolun dogasi geregi arka alandaki smacor defansindan çok daha fazla katkı gelmeli.. bir de pasorlerin ikisinin de mac içinde macera aramaları. hem naz hem de cansu kariyerlerine yakışmayacak pas tercihleriyle takimi zaman zaman düşürebiliyorlar.

  benim beklentim 3:1 turkiyenin kazanacağı yönünde. ama final maçı bu her türlü suprize açık olacak. psikolojik olarak ayakta kalan tokyoya gidecek.
 • bizim takim boskovic'li, mihajlovic'li sirbistan'a yalnizca burun farkiyla sampiyonluk vermis takim. almanya'nin yaver giden sansi final macinda kirilacak ve hedefe kitlenmis millilerimiz tokyo'nun yolunu tutacak.

hesabın var mı? giriş yap