• üst edit: buradan hepsiburada.com reklam yüzü olan cem yılmaz ve diğer az ünlülere çağrımdır. marka değerinize zarar gelmemesi ve bu dolandırıcı firmayla daha fazla anılmamak için lütfen sözleşmelerinizi gözden geçirin, teşekkürler.

ön edit: rezaleti kendim yaşamadım, bir arkadaşımın başına geldi aynen aktarıyorum

peşin edit: internetten pek alışveriş yapan biri değilim ve malumunuz insan bazen muz cumhuriyetinde yaşadığı gerçeğini unutabiliyor arkadaşlar o yüzden ilk virtual taşı en consoomer olanınız atsın lütfen, teşekkürler.

hepsiburada üzerinden 23.11.2020 tarihinde 724 554 927 sipariş numarasıyla beta plus teknoloji firmasından asus vp249qgr marka monitör siparişi verdim. ürün elime 25.11.2020 tarihinde ulaştı. kurulumunu yaptıktan sonra monitörün arızalı olduğunu gördüm görsel ve aynı gün sistem üzerinden ürünü en yakın tarihte teslim alacakları şekilde yani 7 aralık'a iade talebi oluşturdum. ancak ürünü 10 aralık tarihinde benden teslim almaya gelebildiler ve 15 aralık günü iade talebimin olumsuz sonuçlandığına dair geri bildirim aldım görsel firma tarafından belirtilen gerekçe ise cidden çok komik cinsten ''ürün sıfırmış, kutusu açıldığı için geri iade alamıyorlarmış, garanti kapsamında servise yollamam gerekliymiş.'' hepsiburada cephesi ise satıcının bu hak ihlaline arka çıkarak iade için yetkili servisten doa raporu almam konusunda diretti.

fakat ürün tekrar elime ulaştığında ise işler daha da trajikomik bir hal almaya başladı, kutunun ağzı bile bantlama gereği görülmeden açık bir şekilde tarafıma geri kargolanmıştı. kargoyu getiren arkadaşa tutanak tutturmak istediğim de işe yeni başladığını dile getirip beni telefonda başka bir hepsijet çalışanıyla görüştürdü ve yönlendirmeleri doğrultusunda tutanağı oluşturdum.(bu arada telefondaki kişiye bu işin bir formu yok mu a4'e olur mu diye sorduğumda ise size nasıl bir şey yapalım, sizinki nasıl olsun gibi alaycı bir tavırla karşılaştığımı da belirtmek isterim) görselgörsel

ve kutunun içini açtığım da ise... bingo! kötü paketlemeden ötürü yeni hasarlar mevcuttu(ki ben bu hasarların satıcı firma tarafından art niyetle, bilinçli bir şekilde verildiğini düşünüyorum. sırf ürün yetkili servisten iade için onay alamasın diye... ve öyle de oldu) nurtopugörsel

tabi hemen aradım hepsiburadayı durumu izah ettim. bu noktada servis raporuna ihtiyacım olmadığı, tutanağın yeterli olacağını dile getirdiler ve adıma bir iade kaydı oluşturup elimdeki tutanağı kendilerine ulaştırmamı istediler. öyle de yaptım fakat sonuç yine ret görselgörsel servis raporu yokmuş '':)''

en son lanet olsun böyle işe dedim ve ürün elime ulaştığı gibi yolladım yetkili servise(sms infocomm). tahmin edin ne oldu??:)??uzun bir aranın ardından aradılar ve dediler ki ekranı hasar almış, kullanıcı hatası olduğu için doa raporu veremiyoruz ama dilerseniz 1090 lira karşılığı tamir edebiliriz :) garantili ürünü :) kullanmadığım ürünü :)

son bir kez daha aradım hepsiburadayı ve çözüm merkezi tarafına durumu 38. defa en başından izah ettim. ah'lar vah'lar eşliğinde biz size döneceğiz deyip saatler sonra aradılar ve aa siz 2. defa tutanak tutturmamışsınız ürünü en son teslim alırken o yüzden bizim yapacak bir şeyimiz yok dediler ve kendilerini olaydan sıyırdılar. ben nasıl ya?? diye meramımı anlatmaya çalışırken telefon suratıma kapandı. ya da hat da kopmuş olabilir şimdi günahlarını almayayım :)

sonuç: 1550 lira versem satın alamayacağım bir sinir stres harbi, uykusuz geceler, yerine alınmış ekstra monitör harcaması, bozuk monitör ve türkiye'de yaşadığım gerçeğini iliklerime kadar hissetmem.

kendilerinden bir talebim yok çünkü telafisi olmayan şeyler yaşattılar sağ olsunlar. sadece şu başlığı okuyup bi 10 kişi bile bu şark kurnazlarından alışveriş yapacakken vazgeçse o bana yeter. hepinize mağduriyetsiz günler dilerim, kalın sağlıcakla.

ha unutmadan bu da yorum kriterlerine uymadığı gerekçesiyle onaylamadıkları yorumum :)

edit1: arkadaşlar öncelikle iyi dilekleriniz ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim, yalnız anlamınızı istediğim nokta şu thh sadece oluşan sorunları çözmekle yükümlü bir heyet, sorunların oluşmasını önleyen değil. benim buradaki asıl amacım ise bu ve türevi firmaların bir yaptırımla karşı karşıya kalması veyahut burada olduğu gibi halkın gözü önünde afişe edilerek zarara uğratılması. çünkü olayları sürüncemede bırakarak kısa süre de olsa benden ve sizlerden elde ettiği haksız kazançlarla havuzlarında korkunç miktarda paralar tutuyorlar. bizler sürecin lehimize sonuçlanmasını beklerken onlar operasyonlarına devam ediyorlar. son olarak evet thh tabii ki de sorunumu çözecektir ama sorunun ta kendisi olan online perakende firmasının yeni mağduriyetler yaratmasının önüne geçmeyecek. ayrıca bu durumun bu kadar kanıksanmış olması cidden üzücü.
  • aynı olayın bir benzeri trendyol'da başıma geldi, hatta burada bahsettim. (bkz: trendyol iade rezaleti)

tüketici hakem heyetine başvuru yaptım. hakem heyeti mağazadan savunma isteyince bugün trendyol'daki satıcı beni arayıp ürünü iade yapmamı ve parayı yatıracaklarını söyledi. bana da aynı şekilde "ürünü açtığınız için artık bu sıfır sayılmaz, o yüzden garantiye göndereceksiniz" muamelesi yapıyorlardı.
  • geçmiş olsun.

ufak ufak amazon.com.tr ye doğru yol alın hocam. mutlaka benzer şeyler orada da başınıza gelebilir fakat müşteri odaklı ve öncelikli çalışıyorlar en azından.
  • önce thh sonra cimer, bunlara az bile, eşek gibi sırtına binecen bunların.
  • puanım: 10/10 başka söze gerek yok. smsinfocomm rezaletidir aslında.
  • thh olmadı tüketici mahkemesi, sakın peşine bırakmayın biraz daha uğraşın paşa paşa geri alacaklar. hatta aldığınız ilamı da tanıdık bir avukata vekalet vererek icra takibi başlatarak yerine getirin bir de icra masraflarını+vekalet ücretini ödesinler de akıllanırlar belki
  • @kaztachimas caylak arkadasimizin istegi uzerine acilmistir.

2 ocak 2021 tarihinde hepsiburada üzerinden sekreter koltuğu sipariş ettim. 5 ocak 2021'de kargosu kapıma bırakılmak sureti ile geldi. işten döndüğümde kapının önünde ezik büzük halde bir karton gördüm. karton diyorum çünkü satıcı, ürünü kolilemek ile uğraşmak yerine katlandığında koli olabilecek bir kartona sarıp koli bandıyla sarmış. kartonun bazı kısımlarında ise yer yer tenis topu büyüklüğünde delikler mevcuttu. kolinin o durumunun fotoğraflarını çekip kartonu bant yerlerinden açtım. istemiş olduğum ürün yerine bir başka ürün gönderildiğini farkettim ve hemen kartona tekrar sararak hepsiburada üzerinden iptal/iade süreci başlattım.

2 gün sonra hepsijet'den gelip paketi benden aldılar. ürünü satıcıya göndereceklerini ve çok yüksek ihtimalle iade olacağını söylediler. ürün bugün satıcıya ulaştı fakat satıcı alır almaz talebi reddetti. hepsiburada ile iletişime geçip neden reddedildiğini sorduğumda cevaben ürünün hasarlı olduğunu ve hasar tespit tutanağı olmadığı için iade talebinin kabul edilmediğini ilettiler. ben de ürünün benim istediğim ürün olmadığını, hiç kullanmadığımı ve kargo sırasında başına gelenlerden benim sorumlu tutulamacağımı ilettim. akabinde hemen yeni bir talep açıldı.

buraya yazmak için talebin sonuçlanmasını bekleyecektim fakat ürün değerlendirmek için sisteme satıcıyla yaşadığım bu süreci yazdım ve fotoğraflarını ekledim ki başka kişiler bu firmaya bulaşmasınlar. çünkü bu işin altında bir art niyet olduğunu düşünüyorum. yoksa kimse hatalı ürünü kartona sarıp kargo sorunları ile piyasaya nam salmış bir firmaya teslim etmez.

değerlendirmemin hepsiburada değerlendirme kriterleri doğrultusunda uygun bulunmadığını sadece ürün ile ilgili bilgi girilmesi gerektiğinden değerlendirmemin yayına alınmadığını gördüm. kısacası hepsiburada ürünü kullanmamanız durumunda veya ürünü hatalı teslim almanız durumunda asla yorum yaptırmıyor. yani siz hepsiburadadan ürün bakarken yorumlara girdiğinizde ürünü sorunsuz teslim alan ve kullananların yorumlarını okuyorsunuz ve diğer bütün olumsuzlukları satın alan, satıcı ve hepsiburada biliyor sadece.

işin ilginç yanı satın aldığım ürünün satıcısının hepsiburada üzerindeki puanının 9 puanın üstünde olduğunu görünce şok geçirdim ve hemen satıcı ile ilgili yorum girebileceğim bir yer aradım fakat o da yok.

sonuç olarak bu talebim de reddedilirse ne yapabilirim, nasıl bir yol izlerim ve hiç istemediğim bir ürünü hasarlı bir şekilde tarafıma teslim ederlerse hakkımı nasıl arayabilirim bu konuda sizden fikirlerinizi bekliyorum.

peşinen edit: hepsiburadadan ben de sipariş vermezdim ama yılbaşı için hediye edilen bir çek vardı elimde o yüzden orayı tercih ettim.
  • buraya daha kaçıncı başlık açılacak artık. hp başlıkları görünce midem bulanıyor. hepsinde ayrı bir rezalet. yetmedi mi insanları mağdur etmeniz.
  • son zamanlarda artan siparişler nedeniylemidir nedir bilmiyorum ama hepsiburada ile ilgili çok fazla memnuniyetsizlik yaşanıyor. yazar arkadaşa geçmiş olsun dilekleri ilettiğim durum
  • rezalet gibi rezalettir. tüketici hakem heyetine başvurun.
hesabın var mı? giriş yap