şükela:  tümü | bugün
  • ilk oy hareketi organizasyonunun internet dizisi projesi.

https://twitter.com/…eti/status/1002971624390451200
  • 12 kızgın adam'dan direk alınmış. 12 kızgın adam'a bir telif ödendi mi bilmiyorum.
  • "ilk oy hareketi" ismindeki ak parti gençlik hedeflemeli reklam kuşağının yeni prodüksiyonu.

tüm partilerin gençlere yönelik söylediği şeylerin aynılarını söyleyerek "hepsi aynı şeyi söylüyorlar" dedirtme amaçlı, suyu bulandırma amaçlı bir kampanya kendileri. en üzüldüğüm şey de bu videonun yapımında emeği geçen hiçbir genç bu adamlara oy vermiyor. hatta suser olup türkiye'den siktir olup gitmek* başlığı altında da en az iki entrysi olan da vardır.

onlar adına utanıyorum...
  • izledigim en sacma seydi sanirim, cok yanli olmus ve gercekten uzakta. ama eminim ki inanan olucak. ne diyelim...
  • fragmanından anlaşılacağı üzere aktroller tarafından hazırlanan seçim propagandası.

--- spoiler ---

2 ak partili genç diğer 10 genci ikna eder ve hepsi 24 haziranda ak partiye oy verirler ve olaylar gelişir.
    --- spoiler ---
  • gencleri ikna etmek icin hazirlanmis siyasi şey.

fakat iq’su 50’inin altında olanları için.
  • orjinal filmde tek bir karakter zıt görüşlü iken burada iki gencin olmasının sebebine henüz ayıktım. gençlerden birisi hiç de akil bir portre çizmiyor, bu tuhaf gelmişti ta ki agresif profildeki antipatik gencin mhp 'yi temsil ettiğine ayıkana kadar. tam zorba yancı profili çizmişler ikinci karaktere.
  • nikita mikhalkov filmi 12den esinlenilmiş reklam kampanyasıdır. aleyhinde hiç bir delil olmamasına rağmen rus bir general olan üvey babasını öldürmekle suçlanan çeçen bir çocuğu yargılayan 12 kişilik jürinin hikayesi. kapalı oylama ile oy birliği sağlanması gerekmektedir. 'hadi bir an önce suçlu diye oylayalım da kaçalım. işimiz gücümüz var' aceleciliğiyle yapılan ilk oylamada 11 suçlu ve 1 masum oyu çıkar. kim bu zerzevat yaa diye hayıflanıp otururlar ve tartışmaya başlarlar. film boyunca tartışmalar sürerken bir yandan da flashbacklerle jürideki 12 karakterin hikayesini izleriz. aslında hepsi de günahkardır. bu arada yapılan her yeni oylamada da masum oyu artmaktadır.

burdan yürürsek spoiler vermeyeyim ama filmle paralel gideceği için 24 haziran'a kadar %50 den fazla 'devam' sonucu çıkacaktır.

bu kadar sağlam filmi örnek alarak böyle bir işe kalkışmak bir kayseri deyimiyle 'özünden büyük b.k yemek'tir. keşke daha kolay bir yerlerden başlasaymışsınız.
  • alışılagelen 11 kişinin akp’ye oy vermesi. o bir kişinin de değişime oy vermesidir.

sonra hepsi birlikte değişimi seçer.
  • dandik ötesi saçma sapan bir iş. açıkçası hdp reklamı zannettim başta sonda akp propagandasına döndü iş. adamlar reklamda bile milleti kavgacı,saldırgan göstermişler.