şükela:  tümü | bugün soru sor
  • kolluk kuvvetlerinin( asker, polis, gümrük muhafaza memuru vs) çoğuyla eşdeğer çalışan personeldir.
  • bir uçak düştüğünde 1 hafta gecesi gündüzü olmaz.
  • bütün canlılar ateşten kaçar onlar ateşin içine gider. allah yardımcıları olsun
  • öğretmenler bitti itfaiyecilere mi sardınız amk.

sonuna kadar hakkı olan itfaiyecidir.
  • inşallah kendisine hiç ihtiyacınız olmasın diyeceğimiz itfaiyecidir.
  • 8-5 mesai talebinde örneğin mesai saati bittiği için evi yanarken itfaiye gelmezse, bu düşünceye sahip olanların acılar içinde sorgulamasına yol açar.
  • (bkz: hahahahahahahahahaha)

öğretmenler, doktorlar, şimdi sıra itfaiyecilerde. cinler musallat olur ya insana, bu sözlükçüler de öyle :))
  • (bkz: 13 şubat 1997 tpao tankeri yangını)

itfaiyeci yazmayın, demeyin, şakaya konu etmeyin bile; izlediğimde eşek kadar adamdım, bugün bile itfaiyeci görünce aklıma o itfaiyecilerin canlı canlı yanarken üzerlerine yapışan plastik yağmurlukları ve onları üzerlerinden çıkarma çabaları geliyor. ha askeri kış zamanı yazlık kıyafetle allahu ekber dağlarına göndermişsin, ha itfaiyeciyi plastik yağmurluk ile kimyasal yangınına, arada fark yok.
  • sözlükte öğretmen, doktor ve ara sıra mühendisten sonra hedefe konmuş sürpriz meslektir.

yani ne bileyim ben avukat, hakim, ya da masa başı bir şeylere yönelir, oradan kafa sikersiniz diyordum. itfaiyeci baya sürpriz oldu, yüz güldürdü.
  • hep o şekilde değildir arada bi 24 saatlik nöbeti vardır. haftalık 45 saati tamamlar bir şekilde.
    bir de bu tarz işlerde çalışanların ne gecesi bellidir, ne gündüzü, ne haftaiçi ne haftasonu. hiçbir şekilde düzenleri olmaz yazık ki.