şükela:  tümü | bugün soru sor
  • izmir değil çanakkale depremidir.

kimsenin umrunda olmadığı 500'den fazla evin yıkıldığı deprem fırtınasından biridir.
  • gene çanakkale. ecdad rahat uyumuyor.
  • ayvalık'ta yaşıyorum, ayvacık ile kuş uçuşu mesafe sanırım 40 kilometre civarı. 4 falan dert değil de 5 ve üstü olanlar ciddi biçimde hissediliyor. bomba olan kısım ise bu 5 civarı depremlerin 4 tanesini hissettim ve depremlerin sebebini açıklıyorum: benim götüm.

evet bu hissettiğim 4 depremin (sabaha karşı 5.30 gibi olanlar dahil) tamamında afedersiniz sıçar vaziyetteydim. elime kitabımı alıyorum, tuvalete güzelce yerleşiyorum. 2 dakika sonra köpeğim önce hırlamaya sonra havlamaya başlıyor, hemen ardından da ev çatırdamaya başlıyor.

şimdi sıkıntı şu ki; istanbulluyum ve haftaya dişçi randevum için oraya gideceğim. gitmişken de bir kaç gün kalayım diyordum. bir kaç gün sıçmadan durabilir miyim bilmiyorum ama elimden geleni yapacağım, ülkenin kaderi benim götüme bağlı sonuçta.

edit: götüm ülkenin kaderinin bağlı olduğu diğer kişilerden muhtemelen daha güvenilirdir o yüzden çok sıkıntı yapmayın.
  • bornova sallandı.

edit: bu ne hızdır aman yarabbi. seni tanımak istiyorum yiğidim.
  • (bkz: bir haber kaynağı olarak ekşi sözlük)
    tek geçerim. daha deprem durmadan giri giren cevval yazarlar var burada.
  • an itibari ile baya sallamaktadır.
    lokasyon;karşıyaka tahmin 5,0
    edit : merkez üssü ayvacık şiddeti 5.2son depremler
  • itü'den bir hocanın tv'de son sözleri, 1944 yılındaki depremde yabancı bir araştırmacı rapor tutuyor evlerin depreme dayanıksız olduğuna ve bölgede depremlerin ileride tekrarlayabileceğine dair, yıl 2017 5 şiddetinde depremlerde hasar gören yapılar var, oldu... 73 koca yıl, yetmiş üç, bir değil, iki değil, on değil, yetmiş üç yılda hiçbir ilerleme kaydedilememiş demek bu. çok korkuyorum, yani muhtemel istanbul depreminde gerçekten bu ülke felaketin babasını yaşayacak sanırım. kimsenin umurunda değil sağlıklı yaşam, sağlam yapılar... varsa yoksa rant, yıllardır bu böyle geldi, böyle gidiyor. yazık, gerçekten yazık.

yaşayanlara büyük geçmiş olsun dediğim deprem.
  • çanakkale'de bir haftadan kısa bir süre içerisinde bin küsur deprem oldu ve adam akıllı bir uzman çıkıp bilgilendirme yapmadı.
    çok daha büyüğünü yaşadım, önlemimi aldım, oturduğum ve günlük rutinimin geçtiği tüm yapılar depreme dayanıklı fakat mecburen depreme dayanıksız konutlarda yaşamak zorunda kalan yüzlerce insan var. hiç değilse insan onların yüzü suyu hürmetine bir açıklama yapar.