*

şükela:  tümü | bugün
  • hepinizden bi maaşallah alırım, 12.02.2018 de baba oldum.

gece 02:20 sularında eşimde rahatsızlanmaya başladı. doğuma daha 4 hafta olduğundan geçici sandık. fakat belirtiler artınca doktorumuzu arayıp durumu bildirdik. hemen hastaneye gitmemizi istedi.

03:10 sularında kocaeli akademi hastanesi aciline gerçekten acil bir durum ile baş vurduk çünkü eşimin zamanından önce suyu gelmişti. ve acilin ortasında bekletildiğimiz kısa sürede eşyaları ve zemin ıslanacak düzeyde fazla su geliyordu.

acilde kayıt açmadan kadın doğum servisinde nst cihazına bağlanmaya götürdüler.

sonuçlara göre doktor ile görüşme yaptılar ve doktor bey hemen yatışının yapılmasını gözlem altında tutulmasını nst ile takip edilmesini istedi ve geldiğinde ilk hasta olarak ameliyat ile doğumu yapacağını belirtti ve he şey bu noktada başladı.

eşimi hemen servise almak yerine koridorda beklettiler ve bana giriş yapmam gerektiğini söylediler.

eşimin kimlik kartı ile acile gittim acil girişi yaptırmak için.

fakat acil girişi değil normal elini kolunu sallayarak randevulu doğuma gelmişim gibi 2.500 tl nakit para istediler.

bu ücret randevulu geldiğimde hastaneye ödemek için anlaştığım tutardı.bunda bir sorun yok fakat durum acil karım koridorda bekliyor gece saat 3.30 ve ortalıkta bankamatik yok.

bu saate 2.500 tl nakit para bulamayacağımı durumun acil olduğunu ve acilden giriş yaptığımı kendilerini şikayet edeceğimi söylediğimde umursamadılar. prosedürün böyle olduğunu ellerinden bir şey gelmediğini belirttiler.

direttim ve acilden geldiğim için para ödemek zorunda olmadığımı belirttim. hiç bir tepki yumuşama olmadı.

mecburen nöbetçi müdürü aradılar. durumu anlattılar. kesinlikle onaylamadı parayı almadan yatış yaptırmayın dedi.

dedim kk ile ödememi kabul etsin bari çünkü eşim tarihinden önce suyu gelmiş ve 1 saatir yollarda ve hastane koridorunda bekliyor. nakit değil kk ile ödemek istediğimde fatura kesecekleri için fiyatı 3.100 tl ye çıkarttılar tutarı ve gün içinde yine nakit getirip 3.100 tl'yi geri alacağımı ilettiler. yani devlete olayı çaktırmayacaklar. işi faturasız halledecekler.

işin ucunda eşimin ve oğlumun hayatı söz konusu olunca el mecbur gece 3.30 da enpara dan kredi çektim.

2500 tl nakiti verip yatışı yaptırdım.

bu benden acil acil istedikleri yatış işlemini ödenmezse yapmayacağız dedikleri 2.500 tl içerisinde fotoğrafçı ve oda süsleme parası da var. onları da benden eşimin ve bebeğimin hayatını tehtid ederek zorla aldılar.

12.02.2018 öğle saatlerinde oğlum "atlas" sağlıklı bir biçimde dünyaya geldi.
    13.02.2018 de doktorun uygun görmesi üzerine hastaneden çıkış işlemlerini yaptık.

ödediğim tutar 2 gecelik yatış parasını kapsıyordu bizi 1 gece de taburcu ettiler.

fakat verilen reçeteleri gece 23.30 civarında almak için eczaneye gittiğimde hastanın hala yatış yaptığını ve ilaçları sitemin vermediğini belirtti eczacı. el mahkum 71 tl ödeme yaptım.

devlete bizi 14.02.2018 de taburcu edilmiş gösterip 1 gece fazladan tedavi ve konaklama parası alacaklar sgk katkısı olarak.

bu tüm olaylar vatandaşın canını hiçe saymak, sağlık koşullarını koz kullanarak haraç keser gibi el mecbur nakit ödeme almak ve devleti dolandırmaktır.

yarın kontrol için gittiğimde zaten oraları biraz karıştıracağım.

ama entry de burada dursun başkaları benim gibi gecenin 3.30 da doğmamış çocuğunun canının derdinde zor durumda kalmasın.
  • kesinlikle rezalettir. doğum için acilden girince para almak yasal mı bilmiyorum ama bir gece fazladan yatış göstetmek rezalettir. dolandırıcı hastanedir.
  • turkiye’de insan hayatinin ne kadar degersiz oldugunun kaniti niteliginde rezalettir.