şükela:  tümü | bugün soru sor
  • ülkenin içinde bulunduğu durumu gözler önüne süren vahim olaydır. zonguldak’ta şubatın soğuğunda (bkz: ttk)’ya işçi olarak girebilmek için gençler şu an sıraya girmiş bekliyorlar. yerin altına girebilmek için, türkiye’de madenlerin ne kadar tehlikeli olduğunu her birimiz biliyoruz. işçi hayatına verilen değer de sıfır. yine de bu gençler geleceğe tutunmak adına şu soğukta bekleyecekler. daha ne kadar kötü günlere uyanacağız bilmiyorum, şu an oturduğum yerden rahatsız oldum, kalkıp oraya gidesim var.

haber linki
  • su veren itfaiye vardı bir ara, nerde o?
  • eyy cehape bunlar dur lan o başka şeydi neyse kaçtım ben.
  • gerçekten ne yazacağımı bilemiyorum “ konuşsam olmaz , sussam gönül razı değil “ sözünü bu kadar ağır hissedemezdim. daha fazla ne söylenebilir ki... yazık , sadece yazık , ayıp , günah. üzülüyorum sadece üzülüyorum şu halimize. nasıl harcanır bir nesil , vallahi yazık billahi yazık. sadece yazık.

nedense yazma gereği duydum , bir neslin düştüğü hali görünce her zaman aklıma gelir falih rıfkı atay’ın yazdıkları (#68244886)

“ biz oğlunu kumarda kaybettik. “

bir yerden tanıdık geliyor ama du bakalım.

diyecek söz yok.
  • insanları işsizlikle ve açlıkla sınayan, bunlara çanak tutan, bu durumdan memnun olan herkesin allah belasını versin. insanlar aç ve işsiz. bunu fırsat bilen ve bunu espiri malzemesi yapanın da allah belasını versin.

bu duruma tümden sevinenlerin bilmediği bir şey var: oraya başvuranların hepsi akpli değil, işsiz birçok muhalif olan ve siyasetle pek alâkası olmayan yığınla insan var.
  • ne büyük acı!!
    bir ülkede gençler maden işçisi olmak sabahlıyor... vay be...

tanım: üzüldüğüm gençlerdir.
  • arzuladıkları gibi hayat yaşayan gençlerdir. onlar hallerinden memnun üzülmeyin artık.

ha bu arada marul yokmuş o da haftaya gelecekmiş.
  • o allahın cezası işsizlik derdini bilenler anlar ne menem bir çaresizlik olduğunu.
    insanların madenlerde takır takır öldüğü bu ülkede, madene girmek için sıra oluyorlar. varın vazgeçmişliği siz hesap edin.

(bkz: svihs) deniyor, haklılar da. ama kuru kuruya demekle olmuyor işte, tepedeki hırsızlara karşı birlikte bir hareket olmadıkça; bunlar bugün bana, yarın sana müstahak.
  • bu ülke bu nüfusu kaldırmıyor. plansız programsız buraya kadar yolun sonu geldi çattı. bizim gibi doldur boşalt coğrafyasında gaza gelip üçer beşer çocuk sahibi olanlar bir zahmet düşünmeye başlasın nerde hata ettik diye.. eskisi gibi gurbette yok ki kimsenin nitelikli niteliksiz insana ihtiyacı yok.. hele türkse hiç şansı yok artık hristiyan slav balkan halkları varken.. gurbette kapalı... düşünün bakalım!
  • seçim sonuçları. ben cevabımı aldım.