şükela:  tümü | bugün soru sor
  • her şey 4 şubat 2019'da tekzen web sitesi üzerinden rabi beyza avangart 3 kapılı 2 çekmeceli gardırop (ürün) siparişi vermem ile başladı.

sipariş verildikten 1 hafta sonra ürün elimize ulaştı ve ben evde yokken eşim teslim aldı.

her şey normal gözüküyor. sevk irsaliyesinde ürün doğru. hatta ürünün kapaklarının olduğu kutuda beyza ibaresi var.

- irsaliye
    - dolap kapağının kutusunun üzerindeki yazı

ürünün montajı için eve usta gelmişti ve usta montajı yaparken ben eve geldim ve dolapta farklılık olduğunu farkettim. rafların yönü farklıydı. hemen sipariş verdiğim ürüne baktım telefonumdan ve farkları gördüm. dolabın raf yönü, üst tarafı, çift kapısının dizaynı hepsi farklıydı. tek aynı olan tek kapısının dizaynı ve kapı kulplarıydı. bunun dışında dolabın her şey rabi asya 3 kapı 2 çekmeceli aynalı country gardırop (ürün)'a aitti.

dolabın kurulmuş kısmı

hatta dolabın içinden çıkan kurulum kılavuzu bile rabi asya isminde.

kurulum kılavuzu

bunun üzerine müşteri hizmetleri numarasını arayarak durumu anlattım. ürünü iade etmek istediğimi kendilerine ilettim. çağrı merkezindeki yetkili kayıt açtığını bana dönüleceğini iletti.

12 şubat salı günü bana bir whatsapp iletişim hattı numarası iletildi ve buraya ürünün fotoğraflarını göndermem istendi.

durumu anlatan bir mesaj ile fotoğrafları gönderdim.

sonrasında sanırım müşterilerinin aptal olduğunu zanneden bu firma bana içinde şu cümlenin geçtiği bir mesaj gönderdi.

''sipariş vermiş olduğunuz ile tarafınıza gönderilen ürün aynı ürün olup, ürünün asya melodinin üretimi ve satışı bulunmamaktadır. dolayısı ile tarafınıza yanlış ürün gönderilme şansı bulunmamaktadır. ürünü beyza modeli ile asya modelinin kurulum kılavuzları aynı olduğundan dolayı tarafınıza asya modelinin kılavuzu gönderilmiş ancak tarafınıza sevk edilen ürün beyza model üründür.''

yukarıda rabi asya isimli ürünün linkini vermiştim. gördüğünüz gibi üretim ve satışı yok dedikleri ürünü hala tekzen web sitesinde satıyorlar. yani gözümüzün içine baka baka yalan söylüyorlar.

bir de neymiş rabi asya ile rabi beyza aynıymış o yüzden aynı kılavuzu göndermişler.

aşağıdaki iki resme bakmanızı rica edeceğim. bunlar ilk bakışta görünen farklılıklar.

fark 1

fark 2

gördüğünüz gibi birbirine benzeyen ama aynı olmayan 2 ürünü bizi aptal yerine koyup aynıymış diye bir de utanmadan cevap yazıyorlar. hatta bu aşamada aynalı kapaklarının bile aynı olmadığını farkediyorum.

kendilerine bu fark fotoğrafları ile üretimi ve satışı olmadığını söyledikleri ürünün linkini gönderdiğimde bana sadece tekrar şikayetimin işleme alındığını ilettiler.

başkaları da böyle bir rezalet yaşamasın diye bunu iletiyorum. tekzen'den ürün alırken 2 kez düşünmelisiniz.

whatsapp yazışmalarımızı da buraya bırakıyorum.

1

2

3

4
  • bilgileri aşağıdaki gibi olan rezalettir.

yazar/müşteri: haklı
    rezalet puanı: 3/10

arkadaşlar hala anlamadınız, sağlam rezalet değilse bunun yeri rezalet başlığı değil ilgili markanın başlığıdır.
  • hak verdiğim rezalettir.

para verip ürün alıyorsun, ürün gözle görülür şekilde istediğin ürün değil, bu durumu anlatıyorsun ve sonunda salak yerine koyuluyorsun.

gel de sinirlerini bozma.
  • (bkz: yukarı)