• önce alanyaspor‘u tebrik edelim, evet süreye çok fazla oynadılar eyvallah ama bir kaç tane net golü kaçırmışsak kabahat bizdedir, yapacak bir şey yok, helali hoş olsun, yolları açık olsun..

bizimkilere gelince, her maç böyle oynasınlar, her takıma yenilsinler sıkıntı yok, istediler, koştular, kafayı kullandılar, 3-4 son vuruş hariç zamanında tudor’un karabük’e oynatmaya çalıştığı oyunu gayet güzel oynayan bir takımı evire çevire yalandan yerde yatma, kale vuruşlarını, taç atışlarını, vs.. suistimal etme noktasına getirdiler.. mesele budur..

taraftar, kimse kusura bakmasın da, tamam batıyı zaten bir şeye dahil eden yok ama doğu çok çok zayıftı, kuzey iyiydi, güney kötüydü, taraftar baskısında ciddi problem vardı, gerektiği gibi boğamadık.. neticede taraftar eksik kaldı, söylemek lazım..

pankart vardı bir tane, “yeter ki ıslansın o forman” diye, tamamdır, takım gereğini yapmıştır..

yürüyedur cimbom, mayıslar bizimdir..
  • sanıyorum yorumculuğunu galatasaray lisesi öğrencisi bir kardeşimizin yaptığı maç.

maça gelince, beklenen penaltı gecikince galatasaray elendi.
  • özetini izledim galatasaray baya iyi oynamış ama galatasaray’ın kupadan elenmesi bence şampiyon olamayacağı anlamına geliyor şuana kadar genelde 2 kupayı da aldı çaktırmadan zaten her takım arasında çok fazla uçurum yok hakem yardımları önemli yer tutuyor bu sene trabzon salaklık yapmazsa hakemler trabzon’dan yana gibi çalıyor şampiyon trabzon olur ama onun dışında fenerin hakemlere rağmen şampiyon olabilecek nitelikte bir kadrosu yok galatasaray bu işi yapabilir bence galatasaray bu sefer şampiyon olamayacak kupada tur atlasaydı derdim olacak ama bence bu sene olamayacak gibi geldi bana trabzon gs arasından kim şampiyon olsun deseler sivas derim orası da ayrı
  • bu maçtan sonra 6s nin şampuanlığına inanmışlarmışmış.
    yav he he...
  • net olarak gs korunuyor. karşı takımdaki oyuncuyu öldürmediği sürece kırmızı kart göstermeyecekler bu takıma.
  • adem’in ofsayt pozisyonu ile ilgili kafama takılan bir şey var, öncelikle belirteyim pozisyon bence ofsayt.

ofsayt çizgisi son adamdan bir önceki adama göre çiziliyor, hemfikiriz. ofsayt pozisyonlarının yüzde 99’unda son adam kaleci olduğu için bir önceki savunma oyuncusuna çizgi çekiliyor ve çekilen çizgi futbolcunun aktif olarak kullanabileceği bölgelerine göre uyarlanıyor, savunma oyuncusu el ile topa dokunamayacağı için el pasif sayılıyor ve çizgiye el dahil olmuyor. fakat son adam bir savunma oyuncusu ve ondan bir sonra gelen oyuncu kaleci olduğunda kaleciye çekilen çizgilerde el dahil olmalı mı kurala göre? sonuçta kalecinin aktif olarak ceza alanı içinde elini kullanabilme yetkisi var, hal böyle olunca mantık olarak çizginin el hizasından çekilmesi lazim diye düşünüyorum. kuralı hiç bilmiyorum ama gece gece aklıma geldi, bu maçtan bağımsız soruyorum bu konu hakkında net bir bilgiye sahip olan varsa yeşillendirebilirse sevinirim.
  • galatarasay'ın şampiyonluk inancını perçinleyen maç. kupadan ilk maçtaki rotasyonlu kadro seçimi (biraz da mecburiyeti) yüzünden elendik. yine de uzay takımı(!), uçan, kaçan fenerle âdeta taşşak geçen alanyasporu sürklase ettik. havada inanmış bir galatasaray'ın şampiyonluğunun kokusu var.
    yeter ki şu yönetim biraz haklarımızı korusun. ersun yanal her türlü fedarasyon, hakemler hakkında konuşmasına rağmen pfdkya sevk bile edilmiyorken, fatih terime sadece organize kötülük var dedi diye neden 4 maç ceza verildiğini sorsun mesela.
    ya da neden bizim hemen her maçımıza ali palabıyık denen "şey"in ya varda ya sahada verildiğini ve bizi doğradığının hesabını sorsun
  • 1. erol bulut'un tarih yazdık dediği, 2 büyük takımla 1 haftada 3 maç yapıp 3ünden de istediğini alması, hem kupada hem ligde yoluna devam ediyor olmasıdır. ve evet, çok büyük başarıdır.
    2. "hakem golünü vermediyse de 4.yü atacaksın" lafı sizin özetinizdir. gol ofsayt ofsayt, yani aslında gol değil. hakem vermedi değil yani. işiniz gücünüz algı, baskı.
    3. he evet alanya oyuncuları çok çirkef. rakibinin ayağına son dakikada kırmızı görmeyeceğini bile bile gidip vurup/basan feguli melek mesela.
  • galatasaray takımı ligin ilk yarısında maçlara bildiğin yorgun başlıyordu. artık yüklemeden midir kondüsyonerden midir bilemem yürüyecek halleri yoktu. bence en büyük fark bu. pazar günü maç oynamış takım 90 dakika it gibi koştu. tabi fiziksel olarak fit olmak sadece koşu da değil; ikili mücadelelere ve çalım denemelerine de etki ediyor. diri takım seviyoruz. maçlar zevkli olmaya başladı. umarım tam gaz devam eder.
  • macı 3-1 kazanan galatasaray ama kanatlı sürüsüde gayet keyifli ilginç bir durum, hatta kupa beyi galatalsiejaaa falan yazan spastik bile var birkaç tane, kuş gribi salgınından sonra böyle oldu bu çocuklar kafa gitti hepsinde.
hesabın var mı? giriş yap