şükela:  tümü | bugün
  • "insanı bir durum sergiledi, umarım yargı adil bir karara varır" demiş sayın president,
    kaynak

her şeye bir yorumu bir fikri var. hukukun, adaletin işlemesi gereken bir noktada cumhurbaşkanı olarak fikir beyan etmek ne kadar etik o da ayrı bir soru işareti.
    kadir şeker kanunlar önünde suçludur, vicdani olarak karar verilmez, verilemez.

ne içmişse bugün her yorumu bomba. adam öldüren birine insani durum sergiledi diyor, teksas cumhurbaşkanı

sosyal medyanın gücü ile realitede katil olan bir şahıs nasıl meşrulaştırıldı, nasıl kampanyalar yapıldı, başka önemli bir şey yokmuş gibi cb bu duruma nasıl yorum yaptı.

black mirror gibi ülkeyiz.
  • "umarım adil bir karara varır" ne kadar kötü bir söylemdir, farkında mısınız? adli kurumların kontrolünün kendisinin elinde olması durumunda yol gösterme, öyle olmadığını var sayarsak da adli kurumlara güvensizlik içeriyor.
  • “tayyip erdoğan ile hukuk” isimli, haftada bir yayınlanacak bir program yapılmasını öneriyorum.
    böyle taksit taksit karar dağıtmak zor oluyor olmalı.
    yargı bağımsızlığının zirvesini yaşamak istiyoruz.
  • bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olanlar da gelmiş. tutmuş üstüne bir de çocuğu yargılayıp suçlu diyorlar. ne biliyorsun da suçlu diyorsun. şuradaki iki video kesinlikle izlenmeli.

(bkz: lise arkadaşları kadir şeker'i anlatıyor)
  • adam yargı dağıtıyor sözünün gerçek muhatabı
  • devam eden bir davada, hem de cumhurbaşkanı olarak yorum yapmak...
    bilemiyorum altan...
    ha ama kendisine şu noktada katılıyorum: umarım ki yüce türk adaleti, adil bir karar verir. inşallah yani. mahkemelerimiz adil karar versin diye dua ediyorum ben. evet.
  • cebinde bıçakla gezen, bir insanı bıçakla kalbinden bıçaklayabilecek midedeki bir heriften "kahraman" yaratmak ancak bu ülkenin cbsi ve bu ülke insanına yakışırdı zaten. iddianame'de yazdığı söylenene göre kadir, aynı zamanda 19 suç işlemiş geberen sığıra gelip "nikahlı karın mı" gibi sorular sorabilecek kadar da çomar biri. kadına şiddet uygulayan birini kalbinden bıçaklayabilecek adam, evde gider kedisini de keser, 5-6 yıl sonra karısını da, çocuğunu da döver. düşüncem budur.
  • ya adam her konuda zaten fikir beyan ediyor. bu sefer de bir insanı kurtarmaya çalışan biri için etsin ne olacak.

adetten tanım: kör ölür badem gözlü olur lafını hatırlatan entrylere sebep olmuş açıklamadır.
  • biri de demiş ki, vicdani olarak karar verilemez. ancak anayasa 138. madde demiş ki,
    hakimler, görevlerinde bağımsızdırlar; anayasaya, kanuna ve hukuka uygun olarak vicdani kanaatlerine göre hüküm verirler.
  • aynı fikirde olmadığım yorum. kadir'in verdiği ifadeye dayanarak, doğru söylediğini düşünerek bir karar veremeyiz. kendisinin insani bir durum sergilediğinden emin olamayız. bir ülkenin cumhurbaşkanı tamamen saldırı amaçlı üretilen ve açtığı yaralar kolay kolay kapanmayan bir bıçağı taşıyan kişi hakkında olumlu yorum yapmamalıdır. bu yorumu yargı yapacak ve bekleyip göreceğiz. ben medyadaki yüceltmeler, maktul ve partnerine yapılan hunharca lincin aksine kadir şeker'in ağır bir ceza alacağı görüşündeyim.

en iyisi bu çocuğu çıkartın, ulusal kahraman ilan edin ve devlet nişanı takın. herkes huzura kavuşsun. ne de olsa 19 sabıkası olan bir insanı kalbinden bıçaklayıp hiçbir şey olmamış gibi evine gidip uyudu... ne var ki bunda? hem adamı bıçaklamadan önce 19 tane dosyası olduğunu da biliyordu kadir. kendisi aynı zamanda bir müneccimdir de.