şükela:  tümü | bugün
  • bugün itibariyle başlayan grevdir..

her ne kadar belediye gerekli önlemleri aldık dese de, ulaşım saatlerinde farklılıklar olacağı kesin..

planlarınızı ona göre yapın!!!

https://i.hizliresim.com/pw6owz.jpg

http://www.izdeniz.com.tr/tr/anasayfa
  • sabah sabah yine trafiğin içine etmiştir.
    arkadaş grev hak ama ezilen halk. umarım anlaşırlar da seferler yine başlar.
    bu arada ohal nedeniyle toplu taşıma da grev yapmak yasak değil miydi arkadaş ben mi yanılıyorum acaba.
  • konuyla ilgili izmir büyük şehir belediyesinin yaptığı açıklama şu:
    "belediyemiz, eshot, izmir metro a.ş., izban ve izulaş'ın koordineli çalışmasıyla, vatandaşlarımızın ulaşımda sıkıntı yaşamaması ve izdeniz grevinden minimum derecede etkilenmesi için gereken tedbirleri almıştır"

ilk icraat, otobüs sayısı arttırıldı sabah trafiği işkence oldu. üstüne izban da arıza yapınca ek önlem olarak otobüs sefer sayısı daha da arttırıldı. sonuç 20-25 dakikalık yolu 1,5 saate gidemez olduk.
  • bu yaz sıcağında her gün urla'dan karşıyaka'ya giderken vapur kullanan biri olarak ne kadar sinir olsam da grev de bir haktır ve türkiye'de hala yapılabiliyor oluşu ve bunun da izmir'de olması beni sevindirmektedir.

umarım boku çıkmadan biter.
    edit: esas trafik yabancı plakaların yazın artması ve tramvay trafiğinden kaynaklanıyor, konak her gün kilit durumda.
  • 15 temmuz günü de umarım devam edecek grevdir. izmir halkı olarak grev hakkını kullanma konusunda işçilerin arkasındayız fakat cumartesi günü 15 temmuz sebebiyle greve ara verilirse halkın greve bakışı değişecektir.
  • hala devam etmekte olan grev. her ne kadar deniz ulaşımından mahrum bırakılmış olsak da işçileri haklı buluyor ve amaçlarına ulaşmalarını diliyorum.
  • hey grev savunucuları nerede? daha dün ohal grev goygoyu yapıyorlardı. chp olunca grev yapanlar suçlu mu oluyor? bu başlık altına beş yüzden az entry girilirse yazacağımı biliyorum
  • türkiye denizciler sendikası ve izmir büyük şehir belediyesine ait izdeniz a.ş. arasında anlaşma sağlanamadığından başlayan grev.

belediye kara çalışanlarına %9,5; deniz çalışanlarına %0 zam teklif etmiş.
  • bildigim tüm küfürleri her iki tarafa da ediyorum, leş kokulu izban'a mahkum ettiniz ya, topunuzun belasını versin.