şükela:  tümü | bugün
 • ankara.trafik isimli instagram sayfasında gördüğüm paylaşım sebebiyle anladığım durum. hayatımız iyice black mirror dizisi bölümlerine benziyor.

  paylaşım bu

  https://www.instagram.com/…heet&igshid=jj0cq7qjq4bd

  ekran görüntüsü
  http://i.hizliresim.com/rd11nn.png

  adama araba çarmış, adam yerde yatıyor, bir kişi de aracından dahi inmeden yerde yatanın fotoğrafını çekip durumu bilinmiyor diye mesaj atabiliyor.

  edit: eleştiriler gelmeye başladı. evet birileri durmuş, yorumlara baktığımızda bir vatandaş ilk yardım yaptığını ifade ediyor. ama buradaki temel sorun adam yerde yatıyor, yanında yakınında kimse yok, bir kişi çıkartıyor telefonunu arabasından dahi inmeden fotoğraf çekiyor, 'durumu bilinmiyor' diye instagramda bir sayfaya fotoğraf atıyor. biri can çekişirken aklınıza fotoğraf çekip, instagrama göndermek geliyorsa insanlığı elbet sorgularım.
 • eminim eskiden de böyleydik. sadece teknoloji insanımızın gerçek yüzünü yansıtmakta yardımcı oluyor o kadar. yoksa bizim millete teknolojinin başka bir faydası olmadı.

  edit: durup yardıma koşan onlarca vatandaşımız olacaktır, olmuştur elbet. ancak bir toplum hakkındaki yargı bütün olarak değerlendirilip verilebilir. bütüne baktığımızda hiç masum değiliz bunu kabul edelim.
 • eğer bu durumda birilerinin durmadığını düşünüyorsanız, gerçekten kötülük harici bir düşünce aklınıza gelmiyor demektir. kesin bir kaç vatandaş birden durup yardıma koşmuştur. anlık bir fotodan saçma yorum yapmayın.
 • tespit yapip duyarm kasma cabasindan baska bir sey degil. bizim millet de artik medyadan farkli degil. bu aciyi bulmak icin kimbilir kac dakika kivrandilar, egilip büküldüler de sonunda sanki orda birisi yalniz yatiyo da, araclarin da umrumda degilmis görüntüsü yarattilar. *

  (bkz: babadan ogula nesil bunlar herhalde)
 • başlık sahibi fotoyu çekip instagram'a atanı eleştiriyor ve bence de gayet haklı. o şahsı gördüğünde vazifen fotoyu instagram'a atıp insanlık ölmüş diye fav kasmak değil, emniyetli bir şekilde aracını durdurup inip 112-155'i aramaktı.