şükela:  tümü | bugün
  • üst edit:
    bu entryi okuyan cocacola firması yetkilileri, durumun vahametini anlamışlar..
    akşamüstü sıkıntılarımızı ve olayı dinlemek için
    dükkanıma ziyarete geldiler, ibrahim ve can bey gayet güler yüzlü bir sekilde olayı dinlediler ve bize hak verdiler.
    (1.5 2 binlik dolap meselesi olmadıgını sözlükte de anlayan anladı.)
    kendilerinden 2 talebim oldu;
    -aradığımızda açacak varsa var yoksa yok diyecek bir satış temsilcisi.
    -verilen vaadlerin yerine getirilmesi.

ibrahim beyle 20 temmuz gunune kadar bu isteklerimizin karşılanması için sözleştik.
    bu vakte kadar durum düzelirse entrymi sileceğimi
    düzelmezse de aşağıda yazdıklarımın geçerliliğini koruyacağını bildirmek isterim.
    ..............
    şimdi hikayemiz;

çeşme ılıcada 1 aydır faaliyet gösteren bir ev yemekleri lokantasının sahibiyim. açtıgımda kapımda biten cocacola firmasıyla ilgili yaşadığım inanılmaz bir hikayeyi anlatacağım sizlere.
    restoran isletmecileri bilirler koladır sudur vs şirketler ürünlerinin teşhiri ve ideal ısıda muhafaza edilmesi için dolap verirler. bize de aynı sözler verildi, 2 hafta boyunca bugün yarın diyerek oyalandık. lakin satış temsilcileri ne aramalarımıza ne de mesajlarımıza kulak asmadı.
    (kurumsal bir firmanın telefonlarımızı açmaması.)
    dün yan dükkandaki marketin önünde aracını gördüm. kaçma ihtimaline karşı arabanın önünde bekledim. sonunda geldi ve kendisini içeriye davet ettim.
    -söz verdiğiniz gelmesi gereken dolaplar nerede?
    s.t: sizin dolabınız geldi ama size veremedik.
    -neden?
    s.t: çünkü elimize kısıtlı sayıda vardı ve dolapların daha önemli yerlere gitmesi gerekiyordu.
    -mesela nereye
    s.t: alaçatıya.
    - yani siz bize açık açık sizin bi öneminiz yok işletmeniz de umrumuzda değil diyorsunuz.
    s.t: ... , siparişiniz var mı?
    -yok.
    şeklinde gelişmis bir diyalogdan sonra dükkanıma cocacola firmasının hiçbir ürününü sokmamaya and içtim. 25 30 yaşında ticaretten zerre anlamayan artist bi beyaz yakalıya işletmemi ve emeğimi aşağılamasına izin vermeyeceğim.
    isterseniz buz gibi suyum,
    ayranım
    mis gibi cacığım
    ve şirketten çay kahvem var.
    kolam fantam yok.
    okuduğunuz için teşekkürler.

edit: iğrenç düşünceleriniz size ait, o dolabın icine kıymayı peyniri sizin gibi insanlar koyar. dükkanımda şuan firmaya ait 20 koli mal bulunmakta. mal almadığımı nereden çikardınız??
  • (bkz: pepsi)
  • 2018 ekonomik krizi başlığı altında ağlaşan bir kısım ekşicilerin çeşme ılıca'da ev yemekleri satan bir restoran açacak kadar serveti olduğunu öğrenmemizi sağlamış başlık.
    allah bilir mis gibi cacğının kasesi de 25 liradan aşağı değildir.
  • kaymakamlık bünyesindeki tüketici hakları hakem heyetine önce e-posta ile sonra arayarak daha sonra bizzat ziyaret ederek başvurulması gerekir.

sövmekten beter bir cevap verilmiş yazar arkadaşa. umarım kapına geldiklerinde malınızı sokmuyorum işletmeme diyebilme dirayetini gösterebilirsiniz.

kendime ucu ucuna yeten beynimle akıl verecek olursam; bir bakkal veya marketle anlaşın. küçük bir fark koysun size satarken içeceği. maalesef ille de coca cola diyecek müşterileriniz olacak. yok demek size kaybettirecek.

doğru yazılışı coca-cola

@aerandir uyarısı üzerine bir araştırma yaptım. yazarın yaşadığı durum ticari olarak değerlendirildiği için tüketici hakları hakem heyeti ilgilenemiyormuş yani nihai tüketici sayılmıyor yazarımız. direkt ticaret mahkemesine başvuru yapılmalıymış.
  • rezaletin özeti: gelmeyen dolap
    gerekçe: "çünkü elimizde kısıtlı sayıda vardı ve dolapların daha önemli yerlere gitmesi gerekiyordu."
    rezalet puanı: 8/10. "daha önemli yer" ayrımcılığı ne amk?

not: pepsi hayranı.
  • kıytırık sanayi mahallesindeki suriyeli bakkala bile dolap getiren coca-cola firmasının affedersiniz b*k yemesi olmuş.
    hem kola pahalı. ötv'si bile var. yemek fiyatlarını gereksiz yere şişirip müşteri kaybına yol açar.
    limonata, vişne kompostosu, olmadı meyankökü şerbeti sat, daha iyi.
  • başlığı açan yazar rezaletin çok büyük olmadığını farkediyor ve okuduğunuz için teşekkür ederim diyerek entry'sini sonlandırıyor. bahsi geçen yer çeşme, bugün en kenar mahalle esnaf lokantası dahi kola satışı yaptığı gözönüne alınınca çok geçmeden kola satışı yapmaya başlayacağını kendisine hatırlatalım. yada şu saatlerde bile yapıyordur.
  • dolap mulkiyeti coca-cola'ya ait oldugu icin firmanin dolap vermemesinden sikayet etmek col da rezalet bir durum degildir.
    muhtemelen oncelikli yer gozuyle bakilma olayi da sudur;
    elinizde kisitli kaynak oldugu zaman onceliklendirmenizi en iyi yatirim geri donus orani olanlardan yana kullanirsiniz.
    muhtemelen digerlerine gore daha az urun alan, daha karsiz musterinin bu tur yatirimlarda sona kalmasi kadar normal birsey yoktur.
    nerden mi biliyorum, ayni sektorden bir firmada yatirim analizleriyle ilgileniyorum da ,oradan.
    rezalet puanim: 0/10.

not: çayspor
  • söz vermişlerdir bilemem ama, ben dolabın dağıtılmasını yönlendiren kişi olsam: ayda 1 koli kola , 1 koli meşrubat satan yerden daha önce ayda 10 15 koli ürün satan yeri tercih ederim. neticede kimse kimsenin kara kaşına kara gözüne göre iş planlaması yapmaz..

(bkz: para çokomel eğrisi)

edit: diğer arkadaşların yaptığı önerilerden; ev yapımı limonata, ev yapımı ayran önerilerine şiddetle katılıyorum.
  • ayda 10 koli alan ile 100 koli alan arasındaki ayrım daha önemli müşteri ayrımıdır. bu ayrım her sektörde vardır kimse birbirini kandırmasın.
    ayrıca bi dolap için çokta şeetmeye gerek yok bence.