şükela:  tümü | bugün
  • bugün hırvatistanlılar ellerinde bira ile dünya kupası finaline çıkmayı kutluyor. muhtemelen gecenin ilerleyen saatlerinde de bol bol seks yapıp yatacaklar. sabah da güzel bir kahvaltıdan sonra mis gibi bir gezi ve finali bekleme moduna geçecekler. biz mallar ise her saniye fakirleşiyoruz.
  • rte - dolar düsecek
    dolar - rte düsecek
  • 5.0'ı es geçip doğrudan 5.5g'ye geçmesi gereken kurdur.
  • --- spoiler ---

cumhurbaşkanlığı seçim sonuçları 2018

recep tayyip erdoğan % 52.55
    muharrem ince % 30.67
    selahattin demirtaş % 8.04
    meral akşener % 7.33
    temel karamollaoğlu % 0.09
    doğu perinçek % 0.02
    --- spoiler ---

he bir de saygıdeğer milletimizin çok önemli bir sözü vardı

--- spoiler ---

merale patates inceye soğan nasıl koydu ama tayyip erdoğan tayyip erdoğan oooo
    --- spoiler ---

şimdi ben onlara söylüyorum. taksiciye mazot işçiye polar nasıl koydu ama şanlı dolar şanlı dolar oooooo
  • dün sabah, 4.81 kırılırsa yeni bir rekorun gelebileceğinden bahsetmiştim ve tarihi rekorun gelmesi maalesef kaçınılmaz oldu.

ben, şahsen perşembe ya da cuma günü bekliyordum ama kur, abd enflasyon verilerini bile beklemeden, adeta rencide ederek 4.98 ile yeni rekorunu daha asya piyasaları açılmadan kırdı.

burada tanrılar faiz istiyor demiştim..

bu saatten sonra kurun kaç lira olacağını konuşmanın pek bir önemi yok zira ona kucağında oturduğumuz yabancı yatırımcı karar verecek.

konuşulması gereken konu, tcmb'nin faiz artışı için 24 temmuz'daki ppk toplantısını bekleyip beklemeyeceğidir..

beklemez diyenler, kademeli satışlarına başlarken..

yahu şunun şurasında 24 temmuz'a 9 işlem günü kalmış bekler diyenler, gözlerini yeni rekor seviyelerine dikmiş durumda..

tcmb, en son benzer bir durumla karşı karşıya kaldığında ne yapmıştı diye hafızalarımızı tazelemek gerekirse 2 ay öncesine gitmemiz gerekiyor..

(bkz: sunay akın tarzı anlatım içerir)

yıllardan 2018, aylardan mayıs, ppk toplantısına *tam 1 ay var...

4.05 ile mayıs ayına merhaba diyen kurun sadece 23 gün içinde 4.93'ü göreceğinin kimse farkında değil..

kur, 1 mayısı 2 mayısa bağlayan gece s&p'nin türkiye'nin kredi notunu düşürmesiyle daha yaza merhaba diyemeden 4.17'yi görüyor, 3 mayıs'ta ise yüksek gelen enflasyon verileri ardından 4.25'leri görüyordu..

oysaki toparlayan turizmin yeni sezonla birlikte getireceği dövizden ne kadar da umutluyduk...

takvimler bu sefer 8 mayıs 2018'i gösteriyordu..

çocukluktan beri zengin olan trump, o gariban çocuğu obama'nın uğraştığı iran ile yapılan müzakereleri tanımıyorum diyor ve kur da 4.35'i görüyordu..

ertesi gün kurun 4.38 ile yeni rekorlara yelken açması sonucu ekonomi dehası reis, ekonomi yönetimini saraya çağırarak yabancı yatırımcının kalbine su serpince kur da 4.28'e çekiliyordu.

10 mayıs 2018'de ise reis'ten feyz alan tcmb, spk, bddk başkanlarının toplantı haberiyle kur 4.23'ü görüyordu..

15 mayıs 2018'de ise ingiltere'ye giden ekonomi dehası reis, bloomberg'e verdiği röportajda faiz hakkındaki engin bilgilerini bütün dünya ile paylaşmak için can atıyordu.

faiz, enflasyon ilişkisini en iyi ben bilirim diye türkçe bağırıyordu reis..

sözlerini, ingilizceye tercüme edecek tercüman ise o sırada ağlıyordu..

bugün, bloomberg londra stüdyolarına giderseniz o tercümanın gözyaşları hala orada duruyordur...

bu röportajı türkiye'den izleyen bir adam televizyona anlamsızca bakıyor ve mesleğine isyan ediyordu.

ve kur.. o başa bela kur, 1 hafa içinde 4.93'ü görüyordu..

merkez bankasının ise 7 haziran'ı bekleyemeden 300 baz puan faiz artışı yapmaktan başka çaresi kalmıyordu..

işte... 15 mayıs 2018'de mesleğine isyan eden o adam, bugün tcmb'nin başkanı olan murat çetinkaya'dan başkası değil...

dolar dip yaparken sesi çıkmayan ekşici bildirdi.
  • valla ben aynı gemide değilim.

cumhuriyet düşmanı, demokrasi karşıtı, tek adam meraklısı tiplerin ülkesi bu. benimsediğim ülke anlayışı yakın zamanda öldü. o yüzden aynı gemide değiliz.

çok istediniz, "biz yönetiriz, siz bilmezsiniz, höt zöt" dediniz. alın yönetin. dolar 10 tl olsa dahi umurumda değil. ben yapacağımı yaptım bir vatandaş olarak. elimden gelen de yalnızca oy vermekti.

adettendir.

(bkz: svihs)
  • endüstri 4.0 gelecek derken, dolar 5.0 geldi.
  • karanlık chp donemi yazmış bi idiot. ulan ülke dingonun ahirinda çekilen 3. sınıf mafya filmine dönmüş, bütün dünya damada emanet edilen ekonomiyle tasak gecer olmuş, devalüasyonun allahını yaşıyoruz, herif gelmiş karanlık chp donemi diyo hala. o ampulun götünde patlayacagi günü iple çekiyorum gerzek arkadaşım.
  • bazı orospu çocuklarına dert olmuş kurdur. şaka lan şaka. bu millet çöpten ekmek toplamadıkça akillanmayacak. durmak yok yola devam.
  • 4.90'ları geçip 4.80'lere düşecektir.

medya tabii ki 4.90'a çıkışını değil, 4.80'lere düşüşünü "dolar'da sert düşüş" diye servis edecektir.

edit: 4.98'i gördü o_o