şükela:  tümü | bugün
  • 3 kişinin ölümüne neden olan emrah serbes’e 13 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

kaynak

--- spoiler ---

trafik kazasında aynı aileden 3 kişinin ölümüne neden olan yazar emrah serbes'in cezası belli oldu. mahkeme, serbes'e 13 yıl 4 ay yıl hapis cezası verdi. serbes hakkında "bilinçli taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olmak" suçundan 22,5 yıla kadar hapis cezası isteniyordu. izmir-aydın otoyolunda 22 eylül'de emrah serbes'in kullandığı 34 nt 5005 plakalı otomobil, torbalı kavşağı yakınlarında ayhan özçelik (59) idaresindeki 34 tv 9335 plakalı otomobile arkadan çarpmış, kazada sürücü özçelik ile 16 yaşındaki kızı zeynep özçelik olay yerinde, eşi nilgün özçelik ise tedavi gördüğü hastanede olaydan 12 gün sonra yaşamını yitirmişti. kazadan sonra 34 nt 5005 plakalı otomobili kendisinin kullandığını söyleyen kenan doğru, tutuklanmıştı. emrah serbes, torbalı cumhuriyet savcılığının doğru'nun emniyet kemeri izi tespiti için aldığı karar ve karayolları 2. bölge müdürlüğünden araçların ortalama hızının tespiti için gişelere giriş saatleri ve sürücülerinin kim olduğunun belirlenmesi için güvenlik kamera görüntülerini istemesi üzerine otomobili kendisinin kullandığını söyleyerek 28 eylül'de teslim olmuş, ardından tutuklanmıştı.
    --- spoiler ---

söylemeden geçemeyeceğim bir diğer başlık

(bkz: baklava çalan çocuk)
  • yani pratikte 4 4,5 yil gibi bisi yatip çıkacak. ölen öldüğü ile kalıyor.

2/3mus ben 1/3 sanıyorum.

"suç tarihi 01.07.2016 sonrası ise:
    5275 sayılı kanun 105/a maddesi hükümlerine göre aldığınız hapis cezasının 2/3’ünü yattıktan sonra koşullu salıverilme hükümlerinden yararlanabilirsiniz, denetimli serbestliğe ise koşullu salıverilme tarihinize 1 yıl kala ayrılabilirsiniz.
    *** örneğin 10 yıl hapis cezası aldığınızda 5 yıl 8 ay 3 gün sonra denetimli serbestliğe ayrılırsınız, 6 yıl 8 ay 3 gün sonra koşullu salıverilme hükümlerinden yararlanırsınız."
  • 3 kişinin ölümüne 13 yıl, 301 maden işçisinin ölümüne sebep olanada 13 yıl.

nasıl bir adalet sistemi diyeceğimde sanırım nasıl bir kafa bu mk demek daha uygun olabilir
  • 3 can 13 yıl, ne âla memleket. adaletin batsın senin türk hukuk sistemi.
  • ha gayret emrah serbest
  • emrah serbes için ve ölen kişilerin ailesi için artık hiç birşeyin eskisi gibi olmayacağı kazanın sonucudur.
  • infaz kanununa göre en fazla 5 yıl yatar.

kendini ustalıkla kurtarmıştır. verilen cezadan "alkollü olduğu" şüphesinin aleyhine dikkate alınmadığı anlaşılıyor.

romanlarında yarattığı kurgusallığı gerçek hayata döküp, kaza sonrasında suçu bir süreliğine arkadaşına "devretmesi" alkollü olduğuna ilişkin kifayetli delillere erişimi engellemişti.
  • allah kahretsin sizi bu nasil bir karar? adam geberene kadar icmis ve efsunlanmis, bir aileye sebep olmus. sadece 4-5 sene yatacak? oyle mi? bu gibilerine muebbet vermezsiniz ama sokakta ha keza iktidarinizi elestirmeye kalkanlara gunes yuzu gostermezsiniz. adaletiniz batsin be.
  • yalnız arkadaşlar 301 kişinin canını alan adama 15 yıl vermişler. adalet sisteminden ne bekliyorsunuz ki?

kişisel not: umarım ilahi adalet tecelli eder. umarım yaşadığın her an her dakika vicdan azabından ölmekten beter olursun. o kazada ben ölseydim de onlara bir şey olmasaydı diye kıvranırsın.
  • ilk girdiğinde demiştim 5 yıla iyi halden çıkartırlar diye. yanılmamışım

çıkınca da bilindik solcu ağzıyla şov yapar, mapushane öyküleri falan yazar artık.