6 entry daha
  • kıt müslümanlık bilgisi olan şahıs epey kıt bilgisiyle hutbe konusu bu dünya değildir demiş onu düzeltelim. hutbe dini ve milli bütünlüğü esas almalı, toplumsal sorunlara cevap bulmalı, eğitici ve öğretici olmalı, cemaatin ilgi ve ihtiyacını gidermelidir.

yarın okunacak hutbenin hangi cümlesi siyaset kokuyor ya da nefret söylemi taşıyor yazın buraya görelim beyler. boş lafla olmaz. deyin ki bak şu şu cümlede siyasi söylem hadi söylemi geçtim ima var.
  • 11-kendilerine, "yeryüzünde bozgunculuk yapmayın," denildiğinde "bizler sadece düzeltenleriz," derler.
    12-oysa onlardır asıl bozguncu; farkında bile değiller.
    13-kendilerine, "şu halkın inandığı gibi inanın," denildiğinde, "beyinsizlerin inandığı gibi mi inanacağız," derler. gerçek beyinsizler onlardır; fakat bilmezler.
    14-inananlarla karşılaştıkları vakit, "inanıyoruz," derler; fakat şeytanlarıyla başbaşa kaldıklarında, "sizinle beraberiz. biz sadece alay etmekteyiz," derler.
    15-allah da, taşkınlıkları içinde bocalar durumda bırakarak onlarla alay eder.
    16-onlar hidayet karşılığında sapıklığı satın aldı. ticaretleri ne kâr bırakır, ne de onları gerçeğe ulaştırır.
    (bkz: bakara suresi 11-12-13-14-15-16. ayetler)
  • yarısında çıktığım hutbedir. benden sonra 7 kişi daha çıktı. köydeyim zaten. içerde yaşlı çoğu sağır 7-8 kişi kaldı.

en çok kızdığım nokta iyi ehli sünnet gördük kısmı oldu. ben görmedim.
  • 11 yıldır neden camiye gitmediğimi bana bir kez daha anlattı. teşekkürler ilgililere.
  • camideki insanları bir anda akp mitinginde hissettiren, gereksiz, yersiz ve saçma sapan bir hutbedir.

insanları dinden soğutmanın ve deizme yönlendirmenin en temel yolu camide siyaset yapmaktır. aferin,devam edin böyle.
  • cemaat denen gerizekalı oluşum için aklımız erdiğinden beri gördüğümüz, duyduğumuz yamuklukları dile getirdiğimizde, biz allahsız, fetullah allah dostu oluyordu. ne oldu şimdi? değişen ne?

boşa verilmiş hutbedir.

(bkz: lacivert)
  • ımama kizip abdest bozulmaz. allah icin gittigim camiye siyasi propaganda var diye gitmeyim mi yani ?

aldim kulakligimi yanima hutbe sirasinda takicam acarim lezzetli bi muzik.

hoca isterse akp nin kurulus manifestosunu anlatsin banane ...
  • suan canli olarak bildirdigimdir..
    bursa'da öğle ezani 8 dakika gecikmeli okunmustur...
    hoca siyasi söylemi tamamlasin diye...

daha hutbeye gelemedik...

edit; toplamda gecikme 10 dakikayi buldu.
  • an itibari ile istanbul'da feto falan diyor cuma hutbesi resmen siyaseti camiiye soktular lanet olsun size
  • --- spoiler ---

peygamber efendimiz “bizi aldatan bizden değildir.”[4] buyurmuştur. öyleyse din adına aldatmaktan, işgal ve istismardan daha büyük suç olabilir mi? unutmayalım ki, kendini gizleme, olduğundan farklı görünme, ikiyüzlülük, yalan, tehdit ve şantaj gibi yöntemlerle ayakta kalan fetö, asla islami bir yapı değildir.

--- spoiler ---

peki bir iki soru sorayım. aldanan bizden mi ?
    ayrıca islami bir yapı olup olmadığı ne zaman anlaşılmıştır? yani birileri bunu mecliste bağıra bağıra dile getirirken, kıbleniz neresi kıbleniz ? diye sorarken onlar; ‘hocaefendimiz hakkında doğru konuşun, adını ağzına almadan önce besmele çekin bla bla’ diye cevap yetiştiriyorlardı. o dönem salya sümük ardından ağlayanlar kalkmış bugün islami yapı değil diyor. bunu da hutbede okutuyor diyanet aracılığıyla.
    özetle sorulması gereken tek soru şu: tüm bu yaptıklarıyla bu halkı aldatanlar kimden taraf ?
68 entry daha
hesabın var mı? giriş yap