şükela:  tümü | bugün
  • msb bakanı hulusi akar s400 hss teslimatına ilişkin değerlendirmede bulunmuş ve patriotlar ile iligli açıklama yapmış.

"patriotların alımı da değerlendiriyoruz, arkadaşlarımız yoğun bir çalışma içerisindeler."

link hulusi akar patriot açıklamaları
  • hayırlı olsun ne kadar cok ceşit ne kadar cok tedbir o kadar cok güven...

edit:yıl olmus 2020 ates cemberinin içindeyiz daha yeni orta&uzun menzilli hava savunma sahibi olduk oda rus malı. s400 iyi ve gerekli.bunula birlikte ben her zaman bu millet için en ciddi tehdit unsururun rus ayısı olduguna inanırım. tezim cok ama cok basit yakın uzaktan her daim tehlikelidir. gürcistan ve ermenistanla essek kadar sınır hattı var. abd ucak gemisiyle yok bulgaristandaki 10bin askeriyle bizi işgal edemez. ama ezelden boğazlarda gözü olan ve kilometrelerce komsun (ermenistan ve gürcistan anca isimdir ) olan dev rusya her daim en ciddi tehdittir...
  • amerika hepsini yakinda gotumuze sokacak diye devam etmesi gerekendir.
  • amerika'dan ilk patriot istendi, vermediler, s400 aldık. şimdi verelim diyorlar ve biz de talibiz. hem s400, hem de patriot kullanan ilk ve tek ülke olacağız heralde.
  • kendi mi alacak yoksa vatandaşın cebindeki parayla mı alınacak? hani vergilerimiz ile alınıyorsa bize de bi sorsaydınız diğer dükkandan sırf gönlü kalmasın diye bir mal alırken.

sanki önce süper marketten alışveriş yapmışız da sonra da mahalle bakkalının gönlünü de hoş tutmak ondan da bir iki parça bir şeyler alıyor gibiyiz.
  • işin varacağı yer gün gibi aşikar. patriotlar alınacak ve aktif olarak kullanılacak. s400 ler de konuşlanmış ama deaktif tutulacak. sonra biri tv ye çıkıp diyecek ki; s400 ler her an kullanıma hazır durumda ancak saldırı olursa açılacak bla bla.
  • suyundan da olsun mu hulusi?

fetö'den sorgulanmış bakan açıklaması.
  • birde patritot'ları alalım tam olsun daha fransa ve italya ile ortak geliştireceğiz füze sistemi var.
    rusya'dan füze al abd'den füze al avrupa'dan füze al ne olacak bu işin sonu çok merak ediyorum.
  • vakti zamanında israil heron için az yalvartmamıştı bizi. totomuzu sıkınca 3 farklı firma iha çıkardı memlekette, baykar, tai, vestel savunma. farklı firmaların da çalışmaları devam ediyor diye biliyorum, test edip onayladılarsa aflarına sığınıyorum.

sonra bu patriot mevzusu çıktı. keşke s-400 almayıp da onun için de debelenseydik.

türk mühendislerine güvenin, destek çıkın yeter sayın bakanım. memleketine hizmet için uğraşan, canını dişine takacak çok mühendis var bu ülkede. gece gündüz demeden çalışır onu da yaparız.
  • çin'in neden bizim kızkaçıranlarımızı almıyorsunuz salvosu ile sonuçlanacak olaylar silsilesine ilişkin yapılmış açıklama.