şükela:  tümü | bugün
 • ust edit: diyalog sureci devam edecek gibi duruyor, açıklamaya dair ses yok.

  hulusi akar'la yapılacak görüşme sonrası bir açıklama yapılması bekleniyor, bu esnada usdtry gevşedi.
  tsi 23:18 - telefon görüşmesi gerçekleştirilmiş.
  gorusmenin detayi: https://t24.com.tr/…eyeti-turkiye-ye-geliyor,830373

  msb: akar muhatabına, türkiye’nin ciddi bir hava ve füze tehdidi altında bulunduğunu, bu çerçevede s-400 savunma sistemi alımının tercih değil bir zorunluluk olduğunu, patriot teklifi konusundaki değerlendirmelerinin de devam ettiğini iletti.
  akar, f-35 projesinin kendi yolunda ilerlemesi gerektiğini, türkiye’nin projenin ortağı olduğunu, türkiye’nin f-35 ve s-400 sistemlerinin olası etkileşiminde nato’nun da dahil olabileceği çalışma grubu önerisinin hala geçerliliğini koruduğunu aktardı

  ** son dakika haberine göre; türkiye'ye gelen s-400'lerle ilgili abd'den ilk açıklama geldi. abd savunma bakanı vekili, "mevkidaşımla görüşeceğim" ifadelerini kullandı. pentagon ise "f-35'lerle ilgili duruşumuz değişmedi" dedi.

  türkiye'nin s400 alımı ile ilgili tsi 18:15'te yapılacak açıklamadır..
  edit: toplantı 18:15'te başlıyor, açıklama saati sarkabilir.

  **pentagon announces an on-camera press briefing today on #turkey purchase of #russia s-400.

  **reuters muhabirlerinden ıdrees ali'nin twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre pentagon, türkiye'nin s-400'leri teslim almasını basına değerlendirecek. edinilen bilgilere göre basın toplantısı türkiye saati ile 18.15'te başlayacak
 • pek hayra alamet olmayacak olan açıklamadır.
 • af dileyecekler. ancak artık cok geç.
 • türkiye piyasasının kapanmasından sonraya denk gelecek açıklamadır.

  edit: acil dolar alın deyip sonrasında yatırım tavsiyesi değildir diyen olmuş. bu bir yatırım tavsiyesi tabii ki değildir, bu bir kek tarifidir.
 • türkiye'nin s400 sistemini almasını endişe ile izliyoruz tarzında bir açıklama olacaktır. doğu akdenizde ve suriye'de sular ısınırken amerika türkiye'yi tam olarak karşısına alamaz.
 • pentagon'dan çok sert açıklamalar beklenmekte
 • patriot'ları geri alacaklarını veya konumunu değiştireceklerini söyleyecekleri açıklama olacaktır.
 • döviz kuru umrumda değil. sırf milli güvenliğimiz için savunma sistemi aldık diye bize tavır alacaksa buyursun alsın. en fazla dolar 7-8 olur ben de oturur kuru ekmek yerim. biraz adam olun memleket düşmanı ekşi yazarları! biz de yanlışa yanlış diyoruz ama bu konu başka! bu konu ulusal güvenlik!

  zorunlu edit: saçmasapan mesajlar alıyorum. milleti vatan haini ilan etmişim, yalakaymışım vb.

  saçmalamayın arkadaşlar... ben kimseye hain demedim, üstelik yıllardır ortamlarda hükümetin yanlışına yanlış diyorum diye vatan haini grubuna girmiş biri olarak fikir beyan ettim. brunson davası, kudüs meselesi vb. konularda hükümet çok yanlış yaptı, bedelini halk olarak biz ödedik. ama bu konuya kendi sınırları içinde bakınca bu tavrı haklı buluyorum. bunu ifade edebilecek kadar özgür olmayayım mı? inanın değneğin bir tarafı yalaka, haramzade, çomar; diğer tarafı sizsiniz! biz her yanlışa yanlış diyenler de hem çomarın hem de sizin gazabınıza uğruyoruz. ayıp be! ayrıca dolar 7-8 lira oldu diye kimse kuru ekmek yemeyecek. elbette refah düşecek ama dünyanın sonu olmayacak. oradaki kuru ekmek bir uç olarak benzetmedir. bunu anlamayacak kadar aklını kiraya verenler kendisini sorgulasın önce.

  edit 2: çok sayıda destek mesajı aldım, hepinize tekrar teşekkür ederim. aklı başındaki her türkiye cumhuriyeti vatandaşı/genci bana göre hataları ayrı güzel şeyleri ayrı koymalı bir tarafa. memleketin içinde olduğu bütün kötü koşullar için hükümeti ve destekleyenlerini saygı çerçevesinde eleştirelim ancak buradaki böyle bir konu değil, karıştırmayalım demek istedim sadece. herkese saygılar...
 • eyyyy türkiye şeklinde bir açıklama gelmeyeceğine emin olabilirsiniz ama burada eyyyy amerika diye ortalara atlayacak kimse çıkmaz diye garanti veremem.
  bekleyelim, görelim. dünyada çıkarları olan tek devlet biz değiliz.
 • politik olarak yapılması gereken açıklamadır.
  senatoları tarafından yapılan standart söylemler dışında bir söylem olacağını düşünmüyorum. muhtemelen yine yaptırımlardan bahsedilecektir. usülen yapılması gereken klasik konular.