şükela:  tümü | bugün
  • sabah antalya'ya uçağım vardı. check in sırasında da cam kenarı olsun seyrede ede giderim diye düşenerekten cam kenarı yer seçimi yapıp parasını ödedim.

neyse son çağrı yapıldıktan sonra uçağa bindim yerime gittim, 6-7 yaşlarında bir çocuk cam kenarına oturmuş yanında da annesi var. koridor kısmını boş bırakmışlar. kadınla göz göze gelince "şöyle geçebilir miyim?" dedim. kadın da bizim yerimiz burası dedi. yok dedim orası benim 11f. kadın f burası diyerek koridor tarafı koltuğu gösteriyor bana. yok, ben özellikle aldım f cam kenarı dedim. bu seferde burası boş oturun işte diyor. yok dedim ben yerime geçeyim. oflaya poflaya çocuğu kaldırdı filan, bir de terbiyesiz filan bir şeyler söyleniyor.

yani rezalet kısmı biraz fazla oldu ama neden sabah sabah hem beni hem kendini hem çocuğunu geriyorsun. otur işte en baştan yerine kimse sıkıntı yaşamasın.

tanım: uçakta başıma gelmiş can sıkıcı olaydır.

edit: lan olm ahahahah ne saçma sapan mesajlar yazıyorsunuz, komedi oluyor biraz daha saçmalayın.
  • bu durumda yapılacak şeyi söylüyorum açılın

yanınızda getirdiğiniz kabin içi çanta açılır içinden bir adet tay derisi eldiven çıkarılıp size bunu diyen kadının suratına şepe şille şeklinde 240rpm olarak uygulanır, hala cocugu kaldırmıyorsa çantanızda taşıdıgınız acme çekici kadının kafasının ortasına zbamm diye indiriniz buna karşı koyamayacak ve pekmezi akacaktır, artık cocugu kendınız rahatlıkla cam kenarından kaldırıp koridora koyabilirsiniz.

iyi uçuşlar.
  • rezalet puanım 10/10. otobüste yaşlı amcaya yer vermiştim kızın biri oturmuştu ben de başlık açsaydım keşke.
  • kimin çocuk olduğunu anlayamadığım rezalet.
  • rezalet değilse de bal gibi de can sıkıcı olaydır. bir de aptal yerine koymuş kadına bak ya. aferin kardeşim, yedirme hakkını. ben de olsam aynı şeyi yapardım.
  • cam kenarına check in yaptırdığın halde uçağa binince orada başkasının oturduğunu görmek ne ilk ne sondur sevgili kardeşim.

artı bu rezalet değil gayet sıradan bir durumdur.

(bkz: burası türkiye)
  • böylelerine denk geldiğim zaman kesinlikle muhatap olmuyorum.
    kabin memuru veya kabin şefini çağırıp durumu düzeltmesini söylemeniz yeterli. anlayışlı veya anlayışsız bir insan olmasının bir önemi yok, sonuçta size ait olan bir yeri farkli birisi işgal edemez.
    muhatap olup canınızı sıkmaya değmez.

edit:tdk
  • sırf böyle saçmalıklara maruz kalmamak adına otobüste ve uçakta koridor tarafı bilet aliyorum.