şükela:  tümü | bugün
  • dünyanın en ilginç ülkelerinden biri olan türkiye’deki inanılmaz olay.

ingilizce öğretmenlerine tonla maaş verip böyle rezalet bir sistem kurarak eğitimde telafi edilemez boşluklar açan meb’in sayısız hatasından biri.
    12 yıl boyunca ders görüp ingilizce’yi anlayabilmeyi geçtim, okumasını yazmasını bile bilmeyenler var. öğrenciler o kadar yabancı ki bu duruma.

türkiye’de 12 yıl matematik görürsün bilmezsin, türkçe görürsün bilmezsin, fen görürsün bilmezsin, ingilizce görürsün bilmezsin.

dükkanı kapatalım lan o zaman.

sistemde sıkıntı var sistemde.
  • ezberci ve gramer yüklü salak eğitim sisteminin sonucudur. bugün hem akademik anlamda hem günlük hayatta ingilizce sıkıntısı çekmiyorsam oyunların, dizileri ve filmlerin sayesindedir. okuldan pek birşey öğrenmedim.
  • ingilizce'yi öğrenememizin bir sebebi de türkçe'yi konuşamıyor ve yoğun bir şekilde türkçe okumuyor oluşumuzdur. sebep-sonuç, zıtlık gibi basit anlam ilişkilerini an dilinde kuramayan bir insana ezber dışında bir şey sunsanız da çok fark etmeyecektir. zira beyinler tamamen yanmış, ziyan olmuş durumdadır.
  • gerçekten insanı şaşırtan bir durumdur. türkçe, matematik, fen, fizik, kimya, biyoloji gibi diğer derslerde bu seviyelere gelmişken ingilizcedeki başarısızlık inanılır gibi değil.
  • bu asalak zihniyetin ürünü. (#74144417) bahanesi dünden hazır uyuz asalakların, he öğrenci de seni dünden bıçaklamayı bekliyor.

devletin her kademesinde var bu elemanlar. devletin malı deniz, yemeyen keriz zihniyeti.
  • (bkz: only judge can god me) speak for yourself, peasant!
  • ders saatlerine göre gayet normal bir olaydır. ikinci, üçüncü, dördüncü sınıfta 2 ders saati, beşinci, altıncı sınıfta 3 ders saati, yedinci ve sekizinci sınıfta 4 ders saati var. lisede de bütün kademelerde 4 saat. meslek lisesi ve imam hatip liselerinde ilk yıl 5 saat sonraki yıllar ikişer saat.
    adamakıllı bir hazırlık olmadan bu iş olmaz.

edit: imla.