şükela:  tümü | bugün
 • nasıl ilgi çekeceğini şaşırmış, bu yüzden sözlükteki hoşuna gitmeyen şeylere saya söve entry girerek bir şeyler karalayan kişi.

  seviyeyiz, kadın düşmanı.
 • daha karşı tarafın mesaj göndermesini beklemeden cocukça engelleyen yazar. ıletişime kapalı biri ve söylenene bakılırsa bir troll.
 • adamakıllı iletişim kurulamayan ve küfretmekten hakaret etmekten başka bir sey yapamayan yazarımsıları engelleyen yazar.
 • mesaj atıp kaçmış, burdan cevabımı yazayım bari...

  peşin edit: herhangi bir dinin mensubu değilim

  "1. haberself ne? google a yazıp ikinci çıkanı kaynak olarak göstermişsin, öyle olmaz o iş... zaten siteyi biraz inceleyecek olursan "üretilmiş" haberlerle dolu olduğunu sen de fark edeceksin... aşağıda woman stats project isimli uluslararası kadın çalışmaları kurumunun yayınladığı bir harita var, incelemeni tavsiye ederim. ayrıca sitelerini ziyaret edip diğer istatistik ve haritalara da bakabilirsin.
  https://i.hizliresim.com/5qvmrr.png

  2. eğer teşhirci olduğu ya da açık giyindiği için bir kadının tecavüzde az da olsa payı olduğunu düşünüyorsan her şeyden önce -bilmiyorum müslüman mısın ama- kendi dininle çelişiyorsun. kafanı eğip çeker gidersin. öte yandan ne kadar eğitirsen eğit yine de psikolojik fizyolojik bir şey bu demişsin. hayır! insan toplumları sosyal bir anlaşma üzerine kurulmuştur ta en ilkel dönemlerden beri. social contract... bizi hayvandan ayıran en temel özelliklerden biri de içgüdülerimizle değil, bilincimizle hareket ediyor olmamızdır.
  üstelik namazın arkeolojik kökenine kadar indiğimizde de kıyam hareketinin (ayakta, eller önden bağlı) uçkura sahip çıkma anlamına geldiğini görürüz. göbeklitepeden sümerlere, mısırlılardan asurlulara kadar bir çok heykel ve tasfirde gördüğümüz bu duruş, erkekliğine sahip çıkamayanın insan sayılmayacağını işaret ederek, az önce bahsettiğim sosyal anlaşmanın yapı taşlarından birini oluşturur. yani der ki tanrı, evvela aklını sikinden uzaklaştıracaksın. karşına ne çıkarsa çıksın evvela sen kendini kontrol edeceksin...

  bu konuda bir çok sağlam islami kaynak da vardır ama biz im memlekette son 30 yıldır selefi/vahabi ekoller güçlendirildiği için malesef kimse bilmez, okumaz..."
 • kaçmadım, yalan, yanlış ve iftiralarla hakaretlerle dolu mesajlarinin sonu gelmeyince kapattim, sudan gelen eşek.
 • yalan, yanlış, iftira ve hakaretlerle dolu mesajlarımın sonu gelmemiş demek... neyse ki ekran görüntüsü alıp yapıştırabiliyoruz... yoksa vallahi yalandan iftiradan başımızı alamıycaz... şunlar şurada dursun bakalım...

  ha bu arada neymişim, sözlükte konuyu çarpıtmadan yorumlayacak birkaç kişiden biriymişim... canım yhaa

  tck
  haberleşmenin gizliliğini ihlal
  madde 132- (1) kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini ihlal eden kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. bu gizlilik ihlali haberleşme içeriklerinin kaydı suretiyle gerçekleşirse, verilecek ceza bir kat artırılır.
  (2) kişiler arasındaki haberleşme içeriklerini hukuka aykırı olarak ifşa eden kimse, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.
  (3) kendisiyle yapılan haberleşmelerin içeriğini diğer tarafın rızası olmaksızın hukuka aykırı olarak alenen ifşa eden kişi, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. (ek cümle: 2/7/2012-6352/79 md.) ifşa edilen bu verilerin basın
  ve yayın yoluyla yayımlanması halinde de aynı cezaya hükmolunur.

  edit: mesajlaşma görüntülerinin linklerini yukarıdaki yasa maddesine dayanarak kaldırıyorum ama anlayan anladı demek istediğimi... bu arada yalancı olmadığını iddia ediyorsan gel anlaşarak koyalım mesajların ekran görüntülerini? yer mi?

  not: isteyene özelden atabilirim o ayrı...
 • koyalım, nefsinin gevşekliği hakaret değildir de nedir, gevşekliğe bu kadar mı aşinasın, ceza hukukunun ne olduğunu senden öğrenecek değilim, hayatında kaç tane makale okudun, sadece bir düşüncene katılmam seni haklı bulduğum anlamına gelmez, muhtemelen işi gücü kafelerde takılmak olan binlerce ekşici entelden sadece birisin, sıradansın.
 • ah sevgi kelebeğine bak sen, amsterdam ağır ceza hakimimiz kaç gündür yok ortalıklarda, yemedi demek ki, acınasısın, zavallısın.
 • iletişim sırasında altta kalınca, hakaret edip engelleyen ergen yazar. sonrasında da, nickaltıma troll falan yazmış. *
 • ne dediğini kendi bile anlamayacak seviyede bir zekaya sahip yazarcık. *

  yine nickaltıma gelip taciz ve hakarette bulunmuş, sonra da; kaale alınmaması gereken biri demiş. ee madem kaale almıyosun, ne diye nickaltımı taciz edip duruyosun? *

  muhtemelen hayatta başarısız ve ailesi tarafından sevilmemiş, burda insanlar üzerinden kendini tatmin etmeye çalışıyo; yazık... *

  muhafazakar, ve görücü usulü evleneceğini yazmış bana. bu zihinle başka türlüsü imkansız zaten. kim bu tiynette birini tanıyıp evlenir ki? *