şükela:  tümü | bugün soru sor
 • açılımı 123 royalty free olan mikro stok şirketi.

  http://www.123rf.com/
 • sürekli sunum hazırlayan bünyeme ilaç gibi gelmiş site.
  bir çok fotoğraf ücretli olsa da ücretsiz olanlar da gayet iş yapıyor.
 • alternatifleri olan stok fotograf sitesi.

  en iyi alternatifi (bkz: shutterstock.com)

  ben shutterstock.com'a fotograflarimi yükledim. toplamda 61 fotom var. daha ilk ayinda 12 download oldu, 3 dolar cepte. hard diskte duracagina orada dursun fotolar daha iyi.

  benim fotolar

  üye olmak icin link

  (bkz: shutterstock.com)

  ayrica sunu belirteyim, diger stok foto sitelerine yükleyene kadar (fotolia, istock vs vs.) shutterstock'u deneyin daha iyidir. ılk günde sacma sapan kilim figurlu yamuk resmi sattim.

  kilim

  ayrica, ilk giriste kabul almak zordur. ben 8. denememde kabul aldim. sabir istiyor biraz. kabul aldiktan sonra gerisi kolay. ondan sonra fazla zorlamiyorlar.

  dahasi, sitenin girisinde harita var, fotografinizin hangi ülkelerden alindigi belli oluyor. cok eglenceli lan.

  ocak ayi gelirleri
 • ufuklarıma yeni girmiş stok sitesi.
  görsel satma amacıyla ufak bir giriş yaptım. bakalım shutterstock etkisi karşısında ne yapacak.
 • 6 büyük stock ajanslarından birisi olan bu ajansın satış grafikleri çok değişkendir. vektör olarak konuşursak obje bazlı satışların daha fazla olduğu görülmekte. aslına kalırsa stock sistemlerini anlamak başlıca önemlilik arz ediyor. stock sistemlerini de anlamak, satışların neye ve ne zamana göre değiştiğini anlamak, trendlerin tarihlerine göre belli zamanlarda hangi tarz (paper art, sunburst , room art, bokeh, v.s.)içeriklerin üretebileceğini analiz etmek zamanla ve içerik ürettikçe görülebilecek izlenimler. bu konuda türkçe kaynakta bulmak zor olduğundan ilk başvurumu shutterstock üzerinden yapmış çok zorlanmıştım. türkiye'de bu işten para kazanan ve deneyimlerini paylaşan, bana birçok konuda yol gösteren, beklentileri olmayan bir ekiple tanıştığımda işin açıkçası işim bayağı kolaylaşmıştı. gerek tutorial, gerekse plug in konusunda yönlendirmeleri, paylaşımları ve deneyimleri gayet yerinde. aralarında vektör ile uğraşan, fotoğraf ile uğraşan, 3d ile uğraşan ve en son benim de ulaşmak istediğim nokta olan video içerikleriyle uğraşan elemanlar var. bazen takıldıkları konularda birbirlerinin uzmanlıklarından yararlanıyorlar. valla soru sormak ve başlamayı düşünenler için tıklama şeysi.