• açılımı 123 royalty free olan mikro stok şirketi.

http://www.123rf.com/
  • sürekli sunum hazırlayan bünyeme ilaç gibi gelmiş site.
    bir çok fotoğraf ücretli olsa da ücretsiz olanlar da gayet iş yapıyor.
  • stok görsel arayışında olanlar için muadilleri arasında en düşük fiyat sunan görsel satın alma sitesi.
    görsel çeşitliliği açısından diğer sitelere göre başarısızdır.
  • siteye yapay zeka aracı koymuşlar ama olmuyor, olmuyor... sanırım bu işin piri sadece midjourney. gerisi bir gerizekalıya dert anlatmak gibi.
  • 6 büyük stock ajanslarından birisi olan bu ajansın satış grafikleri çok değişkendir. vektör olarak konuşursak obje bazlı satışların daha fazla olduğu görülmekte. aslına kalırsa stock sistemlerini anlamak başlıca önemlilik arz ediyor. stock sistemlerini de anlamak, satışların neye ve ne zamana göre değiştiğini anlamak, trendlerin tarihlerine göre belli zamanlarda hangi tarz (paper art, sunburst , room art, bokeh, v.s.)içeriklerin üretebileceğini analiz etmek zamanla ve içerik ürettikçe görülebilecek izlenimler. bu konuda türkçe kaynakta bulmak zor olduğundan ilk başvurumu shutterstock üzerinden yapmış çok zorlanmıştım. türkiye'de bu işten para kazanan ve deneyimlerini paylaşan, bana birçok konuda yol gösteren, beklentileri olmayan bir ekiple tanıştığımda işin açıkçası işim bayağı kolaylaşmıştı. gerek tutorial, gerekse plug in konusunda yönlendirmeleri, paylaşımları ve deneyimleri gayet yerinde. aralarında vektör ile uğraşan, fotoğraf ile uğraşan, 3d ile uğraşan ve en son benim de ulaşmak istediğim nokta olan video içerikleriyle uğraşan elemanlar var. bazen takıldıkları konularda birbirlerinin uzmanlıklarından yararlanıyorlar. valla soru sormak ve başlamayı düşünenler için tıklama şeysi.
  • fiyat açısından en uygun olan stock görsel sitesi.
  • filtreleme, çeşitlilik ve indirme hızı açısından oldukça dezavantajlı olan stok görsel & video sitesi.
  • ufuklarıma yeni girmiş stok sitesi.
    görsel satma amacıyla ufak bir giriş yaptım. bakalım shutterstock etkisi karşısında ne yapacak.
hesabın var mı? giriş yap