• ekşi sözlük modları tarafından gizlenecek soru cümlesi.

edit: gündeme oturmuş başlık,ilginç...
    edit 2: başlık başa kalmış. eğer burayı okuyorsanız; umarım gününüz güzel geçer. ve istediğiniz şeye sahip olursunuz.
  • tl karşılığı yazılmalı. gerçi o kadar büyük billboard yok.
  • vallahi bende değil. kimde bilmiyorum. kim biliyor, onu da bilmiyorum. zaten bende olsa, burda bu başlığa yazmak için falan uğraşmam. bahamalar'da kokteylimi yudumluyor olurdum.
  • kafalardaki soru.

aynı zamanda 128 milyarla neler yapılabilir sorusunu da akla getirir.
  • tc vatandaşı olan tüm insanlara tek tek dağıtsalar bu parayı kişi başına 1.500 dolar filan düşüyor. bahsetmek istediğim 12.000 tl. 2 çocuklu bir eve girse bu para 50.000 lira.

babası beyaz yaka olarak çalışan bir aile ise bu parayı evine götürmek için yaklaşık 1 yıl çalışıyor. tabi bu bahsettiğim olay paranın 4/80.000.000'luk kısmı.
  • hepsini 100 dolarlık banknot yaptırıp üst üste koyarsak 139,8km'lik bir kule oluşturuyor. bu kule troposfer'i, stratosfer'i, geçip mezosfer'in de neredeyse tepesine kadar ulaşıyor. yani özetle saklamak istesen saklayamazsın.

bu sebeple ben de soruyorum: 128000000000$ nerede?

(tam rakam:139,8016km)
    (evet üşenmedim)
  • damat kadar başınıza taş düşsün diyenlerin bir türlü cevap veremediği, her gün yeni gündemlerle cevaplamaktan kaçtığı, hepimizi biraz daha fakirleştiren paradır. damat kadar başımıza taş düşsün diyenlere misilleme olarak 128 milyar doların kafalarına 25 centlikler şeklinde düşmesini diliyorum. hiç ettikleri yetimin hakkınının zürriyetlerinden dahi fitil fitil çıkmasını ve bana düşen hakkında kendilerine haram olmasını isteyerek sözü başka yazarlara bırakıyorum
  • mudanya'da asıldığı gibi sökülen afişlerde yazan söz.

(bkz: 128 milyar dolar nerede afişlerinin sökülmesi)
  • en az (bkz: where is kravat) kadar anlamlı bir sorudur.
  • çok önemli bir soru.

bu para, yani merkez bankası'nda bulunması gerekirken şu an nerede olduğu belli olmayan bu para; doğal afetler, ülkenin başına gelebilecek binbir musibet halinde -mesela pandemi gibi- halkın mağdur olmaması için kenarda tutulan birikimdir. bu para yerinde olmadığı için insanlar aç kalıyor.

ancak anlaşılıyor ki ülkenin başına gelen en büyük musibet pandemi bile değil, paranın akıbetini açıklamayan bu haydut sürüsüymüş.
hesabın var mı? giriş yap