• bilen söylesin

görsel
  • ortadan kaybolan damatla birlikte degerlendirilmesi gerekiyor. (bkz: 128 milyar doları hiç edip ortadan kaybolmak)
  • dünyanın en zenginleri;

1- 177 milyar dolar, jeff bezos
    2- 151 milyar dolar, elon musk
    3- 150 milyar dolar, bernard arnault
    4- 128 milyar dolar nerede?
    5- 124 milyar dolar, bill gates

*
  • konu hakkında o kadar yetkililer farklı şeyler söylediki gerçeğin ne olduğunu onlar bile unuttu
  • hakkaten bu kadar parayı nasıl buhar ettiniz. aklım almıyor anlatın da bilelim. nobele falan aday olurdunuz. imkansızı başardınız teksiniz valla kralsınız. 128 milyar amq aklıma sığmıyor. benim aklıma sığmıyor siz bunu yapıyorsunuz
  • ülkemin geleceğini, siyasal islamcı deyişiyle bekasını etkileyecek oranda büyük bir bütçenin ortadan yok olduğunu görüyoruz, ve hala kimse çıkıp şu şu şu işlemler için bu şekilde kullanıldı kanıtları belgeleri dökümleri burada, yetkili kişiler burada diyemiyor. herkes bir şeyler söylüyor ama o kadar tutarsız ki ortalık daha da karışıyor.

bu sahah bu ülkenin bir vatandaşı olarak tekrar soruyorum: 128 milyar dolar nerede?

edit: yazım.
  • buhar olmak: hal değişikliği; sıvı halden gaza haline geçmek, buharlaşmak.
    ne olmuş 128 milyar dolara? buhar olmuş, neden? dolardan tl'ye hal değiştirmiş. neden yapmış bunu kuru veya faiz düşük seviyede tutmak için, yada canikli'nin dediği gibi her dolar istiyorum diyene satmak için. kur veya faiz düşük seviyede kalmış mı? hayır. dolar isteyenlerin isteği bitmiş mi? sanmıyorum.

tekrar buhar olan doları geri koymak için arada oluşan fark ne kadar işte şu anda hesaplanamayan da tam olarak bu çünkü kaçtan buhar olduklarını bilmiyoruz. ortalama satış kuru 6,5 tl olsa bugünkü kurla geri almak için aradaki fark 320 milyar tl eder.

ülke batıyordu ondan bozduk demekle 128 milyar dolar nerede sorusuna cevap değil olsa olsa ülke gidişatı hakkında tüyo vermiş olursunuz.
  • 128 milyar dolar gibi büyük bir meblağın akıbetinin ne kadar şaibeli olduğunu gördük. cumhuriyet kurumlarının içinin ne kadar boşaltıdığının bir örneği. ne araştırma var ne hesap sorulma. gri pasaportla insan kaçakçılığı, kanun devleti olmaktan çıktığımızı gösteriyor zaten. akpnin ve erdoğanın popülerliğini gerçekten aklım almıyor.
  • öyle görünüyor ki bu sorunun sürekli gündemde olması akp'nin işine geliyor. seçmeninin bu sorudan ve cevabından etkilenmediğini düşünüyorlar ki bence haklılar. aksi takdirde çok kolay gündemden düşürürlerdi.

bir kere şöyle bir savunma mekanizması var; devlet için yapılan derin şeyler sorgulanmaz. bunu savunurken her bir birey adeta bir mit mensubu, devletin en kilit adamı olur.

dolayısıyla bu soru seçmeni daha sıkı bir araya getiriyor da olabilir.

biz yine hakkımızı arayalım tabi.
  • sormuyoruz, soramıyoruz ancak gittikçe daha çok merak ediyoruz..
hesabın var mı? giriş yap