• arkadaş bir karar verin. biriniz kasada diyor, biriniz halkın cebinde diyor. aynı şeyde karar verin bari.

bu arada ben kendi cebime baktım 18 lira var. halk derken tam olarak hangi halktan bahsediyorsunuz?
  • hangi halk bu tam olarak?
    benim para cebime gelmedi de.
    ibanı nereye yazacağımızı söylememişler.

sonradan gelen sinir editi:
    ottan, çöpten, havadan, sudan, şundan, bundan, aldığımızdan, sattığımızda, milletin çalıştığı fazla mesaiden bile vergi kesiyorsun. sonra da utanmadan halkın cebinde diyorsun. millet emeğinin karşılığını alamıyor. halkın cebindeymiş.
    siz nasıl bir şeysiniz?

75+36: 111 ediyor bu arada.
  • tamam o zaman birader , açıklayın borcunu ödeyen firmalarıda bizde bilelim kim ne ödemiş .
    siz değil misiniz millete varsa dolarınız satın , ekonomimize saldırı yapıyorlar diye , eee sen naptın şimdi gittin milleti dolar alın diye teşvik ettin
  • bu is iyice 'bir kelime bir işleme' dondu. hadi bakalim hesabi ne zaman nasil tutturacaksiniz millet merakla bekliyor. en son beceremeyip 128 yaklasik bir sonuc cikacak gibi de hadi neyse.
  • bir akp'li nurettin canikli açıklaması.

şu şekilde:

"bu rezerv kesinlikle buharlaşmadı. 75 milyar dolar bankada, 36 milyar dolar hane halkının cebinde. özel sektör borcunu ödemiş. bunu da mb'nin rezervlerinden yaptı."
  • (bkz: nurettin canikli masalları derleme 1)

tipik bir canikli safsatası. siklemeyip geçiniz.
  • benim cebime girmesi gereken parayı kim çaldıysa allah belasını versin.
  • “36 milyarını akp'li işadamlarına ve kodamanlara sus payı olarak dağıttık.
    kalan 92 milyar doları da sarayın bahçesine gömdük”

bunu mu demek istemiş acaba?

“hani o 128 dolar var ya.
    ha. işte o yok” anlamımda bir açıklama.
  • ben kontrol ettim yok çıkmadı. herkes ceplerini kontrol etsin beyler, kimde bu para bulalım
  • beşli çeteyi kastediyor olabilir mi? teknik olarak onlar da halk, ceplerine biz koyduk diyecekti dili sürçtü belki de.

sputnik'in tweetinde sunulan döviz tevdiat hesabı tablosu da epey sallama bir istatik gibi geldi bana ama araştırmadım tcmb'nin ne açıkladığını, aslını bilmiyorum. şu an habertürk'teki açıklamasını dinliyorum, merak ettim birilerinin tutuşan yerlerini kurtarmak için neler uydurduğunu.

edit: dinledim dinlemesine de ne anlattığını kendi de bilmiyor. kendiyle çelişmekten bir hal oldu adam. nolur biri şuna iktisat 101 versin, bütün terimleri yanlış anlayabilir mi bir insan, ben sarhoşken bu kadar saçmalamıyorum yahu.
hesabın var mı? giriş yap