• (bkz: throat singing)

şaka maka değil gayet zevkle dinlerim. elemanın arkadaki ıslığı falan şahane lan.
  • anladığım kadarıyla ikinci kişi gargara yapıyor.
  • suz i dilara makamındadır, fakat 5 koma si bemol, 4 koma re bemol düzeninde şevkefza makamında icrası da dinlemeye değerdir. ayrıca o ses neresinden çıkmaktadır merak ettim.
  • çok güzide bir çalışma. ikilinin uyumu son derece güzel. sonisphere festival 2011'de görmek istiyoruz kendilerini. o değil de azcık sıçtım sanırım gülerken.
  • galiba sözlükte bir tek benim hoşuma gitti bu. soldaki eleman gırtlak kanserine ne zaman yakalanır bilmiyorum ama buradan eline, diline, ses tellerine zeval gelmesin temennilerimi ileteyim.***
  • (ara: *swf)
  • deli gibi 2 saat boyunca aralıksız dinlediğim video. yok arkadaş kafada sorun var benim kalıbımı basarak iddia'ya girerim, 2 saat dinlenir mi lan ?
  • youtube'daki ilgili videonun altında şöyle iki yorum dikkatimi çekti ve beni benden aldı,

-yorum 1:halklarin gelenekleriyle dalga gecmeyin. throat singing ( girtlaktan sarki söyleme ) dedikleri cok zor bir teknik. bir kere yapmaya deneyin bakalim ! her halkin farkli gelenegi,sarki söyleme? bicimi var. bunlarla dalga gecmek cahilliktir.

-yorum 2: sikeyim böyle türkü amk? böyle türk mü olur
  • çok farklı vokal türlerini bir arada barındıran, yetenek sizsiniz e katılması beklenen fantastik ikili. manzara önünde söyledikleri şarkı ise tam anlamıyla kulağa hitap etmektedir.

ekleme: soldaki elemanın yeni teknoloji süpersonik brutal verirken yüzünün aldığı ifade ise gülmekten karnımın ağrımasının sebebidir.
hesabın var mı? giriş yap