şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bartın’da yola çıkan köpeği gören sürücünün kasıtlı ve bilinçli bir biçimde köpeğin üzerine aracını sürerek köpeği ezmesi olayı...
  haber linki
  bir yandan üşüyen köpeğin üzerine örtü örten insanların görüntüleri iyi insanlar hala var diye umut çağrıştırırken sonra bu görüntüler...
 • köpeği ezen kişiyi bulmak için bartın emniyetinin çalıştığını öğrendim. küçük bir şehir olduğu için diğer adli vakalarda da çabuk sonuca ulaşan emniyet, bu hususta da olumlu sonuç elde edecektir diye düşünüyorum. mesele yakalandıktan sonrası. umarım hak ettiği cezayı alır.

  hadi dalgınlığına geldi istemeden yada farketmeden de olsa ezdin. e al hayvanı da veterinere götür. iyileşmesi için çaba sarfet. kaldı ki uğraşmanız durumunda sigorta bu tarz masrafları karşılıyor.

  köpeğin şu an sağlık durumu iyi. kalçasında kırık varmış ve gerekli müdahalede bulunulmuş.
 • umarım cezasını bulur. bir can almayı göze almış bir insan ziyanı. bu daha neler yapmaz. hiç bir çaba yok, suçluluk duygusu yok. en kötüsüde bu.
 • sözlükteki köpeksiz sokaklar istiyoruz diye leş ağzından sağa sola bok gibi söylem saçan, sosyal evrimini tamamlamış yazarların eyleme geçmiş halidir.
  bu insanlar çocukken yaşadıkları travmaların ve sevgisizliğin acısını en savunmasız canlılardan çıkarmaya bayılır. önce köpeksiz sokaklar ister, sonra içinde bulunduğu psikolojik çıkmazlara yenik düşer, bi hayvan öldürür. yakalanmazsa bir hayvan daha öldürür. sonra bu da yetmemeye başlar ve insana karşı şiddet başlar. dürtüsellik bir noktada öyle ağır basar ki en sonunda bir insanı öldürür.
  kısaca bu haberdeki örnekte olduğu gibi, önce hayvan sonra insan canının selameti açısından köpeksiz sokaklar istiyoruz toplumdan acilen tecrit edilmelidir.
 • böyle yaratıkları direkt idam edeceksin. can ulan o cannn ! seni orospu çocuğu, seni döl israfı yaratık... allah aynı acıyı sana yaşatsın inşallah !
 • köpeğe çarpan sürücü yakalanmış.

  http://www.bartin.info/…view/index.php?new_id=32835

  haberde dikkatimi çeken şey ise sürücüye sahipli köpeğe zarar vermek suçundan tahkikat başlatıldı denmesi. yani köpek sahipsizse çarpabilir, ezebilir, öldürebilirsiniz. kanunda herhangi bir karşılığı yok sanırım.